Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Unitra Tosca 303 słaby sygnał

bluemonday 10 Sep 2010 18:22 3839 8
 • #1
  bluemonday
  Level 9  
  Witam.

  Mam następujący problem, dostałem od szwagra Toscę 303, podłączyłem go do miksera audio Numark DM 2000X, do miksera mam wpięty komputer, drugi komputer i gramofon.

  Mikser wpiąłem do gniazda magnetofonowego kablem din-chinch.
  Gra dość ładnie , tylko cicho, nie jest to ledwo słyszalny dźwięk, ale też nie da sie go odkręcić, na max volume gra tak głośno jak tanie głośniki do komputera ( za to ma ładny głęboki bass ale ciche tony wysokie).

  Potencjometry trochę trzeszczą i gra przez dosłownie 0,5 sek głośno zaraz po włączeniu go (tak jak mi się wydaje że powinien) po chwili jednak cichnie i gra wciąż ale ciszej.

  Może ma ktoś jakieś sugestie?
 • #2
  jannaszek
  Level 39  
  Trzeba sprawdzić cały tor m.cz.
  Podając jakiś sygnał, (mi wystarczy wkrętak) zaczynamy od wzmacniacza końcowego i idziemy aż do wejścia.Trzeba uwzględnić poziomy sygnałów, do czułości poszczególnych członów. Potencjometr może być przyczyną.
  Pracujemy ze schematem, mierząc podane wartości napięć.
  Pozdrawiam
 • #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Kolego bluemonday podłącz do tej tosci najpierw same głośniki i sprawdź jak radio działa jak będzie dobrze to kolejno pojedyncze rzeczy np .komp będzie ok to mikser itp. Podłączasz 50 rożnych nie sprawdzonych rzeczy i krzyczysz pomocy gdzie szukać przyczyny, Przyczyna może być w tosce w kablach połączeniowych w mikserze w kompach i w gramofonie ?? zgaduj zgadula.
 • #4
  bluemonday
  Level 9  
  Kolego h jaworski nie krzycze o pomoc tylko sie grzecznie pytam o porade.
  Oczywiscie sprawdzałem sama tosce na głośnikach radio i samgramofon bez miksera i wyglada to tak ze radio nie jest przestrojone na nowe fale, ale szumi bardzo glosno, natomiast przełączając na gramofon jest cichutko, mikser jest ok, kable tak samo bo wszystko było sprawdzane na innym wzmaniaczu. zwróciłbym uwagę na to, że przy włączeniu, kiedy odbiera sygnał z komputera przez chwilkę jest bardzo głośno i po poł sekundy robi sie cichutko
 • #5
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Jeżeli radio szumi dobrze to raczej należało by uważać że jest sprawne bo sygnał z radia pokonuje tą samą drogę co sygnał z gniazd magnetofonowych no może dochodzi do tego kilka styków przełącznika źródeł i przewody do gniazda. Przełączniki bym przeczyścił płynem do tego przeznaczonym np. wd40. Podaj też model gramofonu bo nie wiadomo co to za sprzęt bo jak to np. daniel to może być uszkodzony układ wyciszania. Krzyczeniem określam pisanie postów i nie podawanie podstawowych danych o wykonanych czynnościach np. sprawdzeniu samego radia gramofonu przewodach nie podawaniu marki sprzętu np. gramofonu itp. Sprawdź też kabel din-chinch bo widziałem setki przewodów z dość dziwnie podłączonymi pinami we wtyku din5 najlepiej podaj pod jakie piny są podłączone przewody.
  Moderated By Grzegorz Markowski:


  Środek do odkręcania zardzewiałych śrub, nie nadaje się na pewno do czyszczenia styków w sprzęcie elektronicznym.
  Ostrzeżenie za udzielanie szkodliwych porad.
  Regulamin pkt. 12.
  GM

 • #6
  livekiller
  Level 16  
  Podobnie jak h jaworski podejrzewam przewód din-chinch, że jest to przewód odwrotny niż powinieneś mieć i podłączasz przez to sygnał pod wyjście nagrywania do magnetofonu, a przez to omijasz pierwszy stopień przedwzmacniacza. To też tłumaczy ciszę po podłączeniu do gniazda gramofonu, który ma te wtyki niepodłączone.
 • #7
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Moderated By Grzegorz Markowski:

  Dyskusję na temat przydatności środka do odkręcania zardzewiałych śrub w celu czyszczenia elementów elektronicznych, proszę prowadzić w innym miejscu.
  Kolejne wypowiedzi na ten temat w tym wątku, spotkają się restrykcjami przewidzianymi w regulaminie.

  GM

 • #8
  000andrzej
  Level 37  
  Do czyszczenia styków możesz zastosować preparaty serii KONTAKT np. KONTAKT S61, 60, 61, 40, itp.
 • #9
  Artur k.
  Admin of Audio group
  Przewód DIN-RCA zapewne działa "nie w tę stronę" - tzn. podaje sygnał na nagrywanie, a nie na odtwarzanie. Należy przelutować przewody we wtyczce DIN.