Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skutecznie zmylić napastnika telefonicznego?

Czebu 10 Sep 2010 18:30 6036 21
    Czebu
    Level 19  
    Ta historia wydarzyła się na prawdę.
    Mój znajomy ma młodsze rodzeństwo. Takie małolaty. Jego młodszy brat, wydzwaniał do mnie, na telefon komórkowy, z numeru zastrzeżonego. Było to na tyle uciążliwe, że ten chłopak, potrafił dzwonić, bez przerwy, przez 12 minut. Czyli wykonał do mnie ze 12 połączeń, bez przerwy! Nie odbierałem, tych telefonów. Na początku nawet nie wiedziałem, że to mógł być brat mojego znajomego. Dostałem się do domu mojego kolegi i udało mi się znaleźć ich komórki. Leżały na parapecie. Zapytałem się, znajomego, który telefon posiada jego brat. Odpowiedział mi. Przejżałem kontakty w telefonie jego brata. I znalazłem swój numer w połączeniach wybieranych. Powiedziałem, mojemu koledze:
    -To napewno dzwoni Twój brat.
    Ale on oczywiście zaprzeczał i bronił brata.
    -Skąd możesz wiedzieć, że to był mój brat. Może to ktoś inny do ciebie dzwoni.
    Porozmawiałem sobie również, z tym bratem. Zagroziłem, że jak ta "zabawa" się nie skończy, to rodzice się o tym dowiedzą. Wyszedłem z ich domu.
    Kiedy byłem już w połowie drogi do swojego domu. Znowu zaczęły się te telefony. Wróciłem z powrotem. Patrzę, na parapet. Telefony zniknęły. Wtedy domyśliłem się, że to napewno jest młodszy brat, mojego kolegi.
    W ciągu 10 miesięcy, tych 12 minutowych prób, było kilka. Może to się wydawać dziwne, że się tym przejąłem. Ale to naprawdę, było uciążliwe, ponieważ te zastrzeżone telefony pojawiały się w takich sytuacjach w których, nie mogłem rozmawiać przez komórkę.
    Tu można postawić pytanie: Jak domyśliłem się, że to mógł być młodszy brat mojego znajomego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ten mój kolega, robił podobne zabawy. Z tym, że on nie wydzwaniał do mnie przez 12 minut. Jak już dzwonił do mnie numer zastrzeżony, to ja odbierałem. I w słuchawce słyszałem, jego głos. To nie jest to samo co robił jego brat.
    Postanowiłem coś wymyśleć. Oczywiście szukałem, czegoś na elektrodzie. Jak odczytać numer zastrzeżony ? itp. itp. Niestety ciężko jest to zrobić. Wpadłem na pomysł. Wiem, przekierowania! Po prostu ustawiłem przekierowania w swoim telefonie. Wyglądało to mniej więcej tak.
    Ostateczne starcie. Pojawiły się te bezsensowne połączenia. Ustawiłem, przekierowanie na telefon stacjonarny w ich domu. Kiedy usłyszałem, swój telefon stacjonarny, wtedy pojawiły się u mnie połączenia na telefon komórkowy. Odebrałem połączenie z telefonu komórkowego. W słuchawce usłyszałem:
    -Ało, odzywa się.
    Potem zadzwonił mój znajomy na komórkę z numeru niezastrzeżonego. A ja do niego mówię.
    -Co telefony się popsuły? Nie dzwońcie do mnie więcej.
    Już od pół roku nie mam tych idiotycznych telefonów. Jeszcze raz podkreślam, że ta historia wydarzyła się na prawdę.
    Wniosek. Może czasami warto zadziałać psychologicznie. Może czasami warto ustawić przekierowania, na jakiś obcy dla nas numer telefonu. Na kogoś niedoświadczonego w sprawach telefonów, to działa porażająco. Co o tym sądzicie?
    Jamie
    Level 20  
    Nie żebym się czepiał, Panie Kolego, ale uważam, że zaglądanie komuś do komórki bez jego zgody to tak, jak zaglądanie do majtów... Mam nadzieję, że do mieszkania kolegi dostałeś się w legalniejszy sposób...
    A historia jest wprost porażająca ;)
    Czebu
    Level 19  
    Jamie. A co miałem robić, jeżeli do nich żadne słowa nie docierały. Nawet dawałem znać ich matce. I co, i nic. Policję miałem nasyłać na dzieciaki.
    Porażające to będzie to, że napastnik od razu uciekł. Nie telefonuje.
    romoo
    User under supervision
    A ja na szybkości bym przestwaił jego komórkę na niezastrzeżoną.
    Tommy82
    Level 41  
    Jak już miałeś w ręce jego komórkę to trzeba było zmienić swój numer na numer dzielnicowego, albo pobliskiego komisariatu...
    piterus99
    Level 43  
    Albo wysokopłatny zagraniczny, jakby mu po kieszeni poleciało to by się najszybciej nauczył.

Też miałem taki problem. Położyłem koło monitora i raz po raz odbierałem, potem po prostu włączyłem przekierowanie na pocztę i dzieciakowi się znudziło, aczkolwiek komórka nie była mi wtedy tak potrzebna.
    Gdyby teraz ktoś mi taki numer robił(wisze jedną nogą na dachu, druga gdzieśtam, jedną ręką się trzymam a drugą wiercę) to też miałbym problem.
    Wtedy wiedziałem kto to, ale nie odważyłem się do niego pójść ani do jego rodziców, zostałbym pewnie wyśmiany.
    kaziowichura
    Level 14  
    No to jeszcze lepiej. Jak ma na karte to tak sobie. Jak na abonament to moglo byc fajnie :D

są tu ludzie co znaja prawdziwe rozwiazania takich problemow... jakos sie to ustawia i masz spokoj
    Urgon
    Editor
    AVE...

A ja mam pytanie do autora tematu: jaki telefon pozwala na przekierowania numerów zastrzeżonych?!
    Dla mnie to brzmi jak kiepskie opowiadanie S-F...
    User removed account
    User removed account  
    stroggo81717
    Level 31  
    Ja tam trzymam przy głośniku telefon - jakiś gnojek dzwoni, no to ja puszczam jakąś muzę (najlepiej heavy-metal) i nie dzwoni więcej... Do czasu (chyba, że puszczę mu disco-polo - to wtedy już wcale nie dzwoni).
    Też się chcę dowiedzieć, jaki to telefon powoduje przekierowanie numeru.
    kaziowichura
    Level 14  
    z metod miłych inaczej (sie czaiłem bo modzi... a mam doświadczenie)...

wiesz kto ci wydzwania ? masz portale erotyczno-spotkaniowe... napisz ogłoszenie jako 25 letnia ładna mężatka, która szuka chętnych i podaj 'tylko kontakt telefoniczny' + numer

po 2 godzinach będzie żałował (magiczne słówko na dziś to proxy anonimizujące :D )

Co robisz jak ktoś dzwoni i sobie jaja robi a nie wiesz kto? odpowiadasz im, że są zwykłymi 'cw#####' i walisz ich kobietę jak oni pod sklepem stoją z piwem... czekasz, aż odpowiedzą 'że cie za#####' co się zawsze zdarza :-D i zgłaszasz na policję groźbę karalną
    Urgon
    Editor
    AVE...

Byłą mojego brata gnojek prześladował - brat zgłosił go jako seksowną dwudziestkę(fotka z neta wzięta) na kilku portalach erotycznych. Chłopak miał przewalone, ale zmienił numer. Rozwiązanie - jego zdjęcie trafiło na portal gejowski, wraz z danymi do kontaktu(mail, numer gygy, nowy numer telefonu)...
    Czebu
    Level 19  
    Stroggowy_Zabijaka wrote:
    Ja tam trzymam przy głośniku telefon - jakiś gnojek dzwoni, no to ja puszczam jakąś muzę (najlepiej heavy-metal) i nie dzwoni więcej... Do czasu (chyba, że puszczę mu disco-polo - to wtedy już wcale nie dzwoni).

U mnie właśnie było na odwrót. Odebrałem ze dwa te głuche telefony, to on puścił jakąś muzykę. Brat mojego kolegi. Kiedy wszedłem do ich domu, to zobaczyłem też włączony telewizor (jakaś muzyka). Ten włączony telewizor to był kolejny dowód na to, że brat mojego znajomego, robi te głupie zabawy.
    User removed account
    User removed account  
    Urgon
    Editor
    AVE...

Lecz to w przypadku twórcy tego tematu nastręcza jeden problem: jak ktoś z numeru zastrzeżonego chce się z nim skontaktować, to nie będzie mógł, bo zadziała przekierowanie...
    Tommy82
    Level 41  
    Urgon to tylko kwestia polityki na numery zastrzeżone. Może autor po prostu z zasady zastrzeżonych nie chce odbierać.
    Czebu
    Level 19  
    Muszę jeszcze dodać, że ten niedoświadczony napastnik telefoniczny, nie może się dowiedzieć o tych przekierowaniach. Nie wolno przy nim używać określenia "przekierowanie". Po prostu używamy innych bliskoznacznych określeń.
    kaziowichura
    Level 14  
    Po co w ogóle przy nim coś o czymkolwiek mówić?
    A metoda z przekierowywaniem połączeń z zastrzeżonych jest idealna... jeśli ktoś ukrywa numer to chyba nie warto z nim gadać.. podobnie firmy bawiące sięw telemarketing z zastrzeżonych.. jeezu jakoś nie podoba mi się pomysł by ktoś znał mój numer a ja jego nie

to może tak krok po kroku.. jak zrobić to z przekierowaniem na zaganiczny drogi numer ?? albo czy da radę zrobić przekierowanie na jakiś 0-700 :-D
    User removed account
    User removed account  
    kaziowichura
    Level 14  
    a automatyczne odbieranie z zastrzeżonych można ustawić?
    Powiedzmy że ktoś ma w 36.6, tam płacą za połączenia przychodzące z innych sieci... ustawiasz sobie automatyczne odbieranie, najlepiej z wyciszeniem mikrofonu i trzepiesz kasę na idiotach i teleakwizytorach

choć coś mi się wydaje, że za dużo wymagam. Może jakiś z systemem by to 'udźwignął'