Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx6110 - nie włącza się

Emil0076 10 Wrz 2010 23:36 1369 0
    Emil0076
    Poziom 10  
    Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dniagnozie uszkodzenia laptopa HP nx6110. Po ponad 5 latach użytkowania dostałem laptopa do czyszczenia, radiator miał ścianę z kurzu jakiej w życiu nie widziałem (przez te kilka lat musiał się grzać), wszystko zostało wyczszczone, łącznie z pozostałymi komponentami, wymiana pasty itd. Laptop chodził bez zastrzeżeń, po około 2 tygodniach wrócił do mnie z powaznym problemem - nie włącza się, zero oznak życia. Wg osoby która mi go przyniosła, sprawdzała maile, później uśpiła laptopa i gdy wróciła do niego laptop był wyłączony i nie reagował na przycisk power.

Czytałem wszystkie tematy na elektrodzie odnośnie nx6110 ale nikt nie miał takiego problemu, zawsze były jakieś "cyki" w zasilaczu, miganie kontrolek, a w moim przypadku kompletnie nic.

Zasilacz sprawdziałem - daje napięcie 18,8V, laptop na naklejce ma 18,5V więc zasilacz wydaje się być sprawny. Wizualnie nie widzę żadnych uszkodzeń, gniazdo DC sprawdziłem "dzwonkiem" i przewodzi, czytałem o popularnym w tych modelach kondensatorze C57, mimo że w moim przpadku są inne objawy to sprawdziłem go i... multimetr cały czas dzwoni, ale tutaj jest inny problem bo wg forum, przy sprawdzaniu kondensatora powinien być krótki impuls i cisza, na niektórych kondesatorach tak jest ale na ponad połowie cały czas dzwoni więc wątpię żeby się zepsuła połowa kondensatorów na płycie.
    Próbowałem też zmierzyć natężenie po obu stronach przycisku power - 0A.

Bardzo proszę o jakieś sugestie co mogło się zepsuć. Zamieszczam link do zdjęć, które byćmoże pomogą.

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Jednak popularna wada :) Zwierała reszta kondensatorów przez ten nieszczęsny C57, po wylutowaniu delikwenta zwarcia na pozostałych kondansatorach zniknęły, na wylutowanym C57 było nadal zwarcie. Płyta wstała bez problemów bez kondensatora, jutro idę nabyć i wlutować. :)