Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwroty prowizji w allegro - blokada konta

10 Wrz 2010 18:50 5622 10
  • Poziom 23  
    Witam

Sprzedający po raz drugi wystąpili w mojej historii o zwrot prowizji do allegro.
    Kupiłem książkę, a okazało się że potrzebne jest najnowsze wydanie.

Kiedyś obiło mi się o uszy, że przy czwartym zwrocie prowizji przez sprzedającego, kupującemu nie wywiązującego się z transakcji blokują konto.

Jak z tym jest ?
  • Poziom 34  
    Nie prościej było wpłacić 5zł na konto sprzedającego w zamian za poniesione straty przy wstawieniu aukcji.
    Później wystawiacie sobie po pozytywnym komentarzu i wszyscy są zadowoleni?!
  • Poziom 36  
    domelc napisał:
    Kiedyś obiło mi się o uszy, że przy czwartym zwrocie prowizji przez sprzedającego, kupującemu nie wywiązującego się z transakcji blokują konto.
    A regulamin allegro czytales?
  • Poziom 23  
    Proponowałem sprzedającemu że oddam mu "koszty allegro" ale on wolał odwołać się do allegro ...
  • Poziom 39  
    To jest niepoważne co piszesz. Popsułeś komuś aukcję i masz do niego pretensje, że nie chce się dogadać, bo ty nie wiesz czego chcesz. Ktoś ciebie ponaglał do zakupu ? Miałeś czas przeczytać co jest do kupienia i ocenić swoje potrzeby. Teraz Allegro winne, Sprzedający winny, tylko ty jeden cacy :| .
  • Poziom 14  
    Sprzedający woli skorzystać z opcji oficjalnego odwołania się do allegro. To że Ty mu oddasz jego "koszta allegro" to pół biedy - dla niego to jest wiążąca transakcja za którą musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Dlatego sprzedający woli odwołać się do allegro i mieć czyste sumienie.
  • Poziom 23  
    Przypominam, że tu chodziło o używaną książkę do technikum.

Było proste pytanie czy po czwartym zwrocie prowizji blokują konto, a koledzy piszą mi ballady o traktorach.
  • Poziom 39  
    Wystarczy napisać do Zespołu Allegro i otrzymasz rzetelną odpowiedź lub przeczytać ich Regulamin. To my mamy go dla ciebie przeczytać ?
  • Poziom 23  
    Myślałem że jesteście na czasie z regulaminem allegro.pl
  • Poziom 26  
    Dlaczego sam nie zajrzysz do ogólnie dostępnego regulaminu, tylko domagasz się odpowiedzi od innych?
    Cytat:
    Opłaty za wystawianie i sprzedaż > Zwroty prowizji >
    Ostrzeżenia
    Ostrzeżenia są przyznawane w związku z procedurą zwrotu prowizji, którą uruchamia Sprzedający.
    Komu może zostać przyznane ostrzeżenie?

Jeśli powód wystąpienia o zwrot prowizji będzie niezgodny z rzeczywistym przebiegiem licytacji, Sprzedający otrzyma ostrzeżenie. Po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia konto Sprzedającego zostanie zawieszone.

Kupujący, który nie wywiąże się z zawartej transakcji, otrzymuje ostrzeżenie. Jeśli Kupujący otrzyma ostrzeżenia w wyniku procedury uruchomionej przez trzech różnych Sprzedających, jego konto zostanie zawieszone.

Przedawnienie ostrzeżeń

Po upływie dwóch lat ostrzeżenie ulega automatycznemu przedawnieniu.

Jeśli konto zostało zablokowane po przyznaniu trzech ostrzeżeń, a jedno z nich uległo przedawnieniu lub zostało anulowane przez Sprzedającego, decyzję o aktywowaniu konta podejmie administrator. Weźmie on pod uwagę, czy Użytkownik nie łamał innych zasad Allegro.

Zobacz także:

Czy można anulować procedurę zwrotu prowizji?
    Czy Sprzedający może anulować ostrzeżenie przyznane Kupującemu?

Link

Normalnie szczyt lenistwa. Wszystko czarno na białym, przejrzyście napisane. Skoro korzystasz z Allegro, sam powinieneś być na czasie z regulaminem.
  • Poziom 23  
    Użytkownik arekb81 wyjaśnił mi sprawę.
    Dałbym Ci pomógł ale nie mam przycisku.