Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta GPS 030 nie uruchamia się.

Edward 1 10 Wrz 2010 20:53 6739 11
  • #1 10 Wrz 2010 20:53
    Edward 1
    Poziom 11  

Co mogło się stać? Przy próbie zmiany softu nawigacja przestała działać. Komunikuje się z PC ale nic nie pojawia się na ekranie " ciemność ". Przy połączeniu z komputerem nie rozpoznaje urządzenia. Robiłem twardy reset ale też nic nie pomaga. Ciemny ekran i brak dźwięku.

0 11
  • #2 11 Wrz 2010 11:59
    Pontikos
    Poziom 38  

Prawdopodobnie wgrales nieodpowiedni Firmware.
    Nalezy dobrac DEDYKOWANY do tego modelu i wgrac via DNW lub na programatorze.

0
  • #3 11 Wrz 2010 15:52
    Edward 1
    Poziom 11  

Wcześniej wgrałem z gps 060 yellow i pięknie chodziło. Chciałem wgrać oryginalne i pewnie znalazłem w necie podróbę. A tym programem co podałeś to chyba się nie da bo teraz nie komunikuje się z kompem.Niby system rozpoznaje przenośne urządzenie ale wyskakuje komunikat o nieudanej próbie zainstalowania sterowników. Oczywiście nie widać zawartości GPS.

0
  • #4 11 Wrz 2010 23:30
    Edward 1
    Poziom 11  

Nawigacja uratowana. Naładowałem akumulator na full. Wgrałem na czystą kartę SD soft GPS 060 yellow no i zacząłem przyciskać kombinując na różne sposoby on/off, standby i reset. Po jakimś czasie uruchomił się ekran. Soft się załadował. Wszystko wróciło do normy. Ostrzeżenie dla innych - nigdy nie wgrywajcie softu z nawigacją podłączoną do PC-ta.

0
  • #5 12 Wrz 2010 10:06
    Pontikos
    Poziom 38  

Chyba ze robisz to za pomoca DNW wlasnie :)
    Ten program NIE wymaga komunikacji z komputerem na poziomie systemu Windows - ma wlasny tryb transmisji danych.

0
  • #6 12 Wrz 2010 11:13
    Edward 1
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc. myślę, że następnego razu już nie będzie. :D.

0
  • #7 12 Wrz 2010 11:37
    koala106
    Poziom 39  

Pontikos napisał:
    Chyba ze robisz to za pomoca DNW wlasnie :)
    Ten program NIE wymaga komunikacji z komputerem na poziomie systemu Windows - ma wlasny tryb transmisji danych.
    Wymaga za to komunikacji z urządzeniem i poprawnie zainstalowanych sterowników do bezpośredniej komunikacji z układem procesora w urządzeniu.

0
  • #8 14 Wrz 2010 16:59
    dvd79
    Poziom 14  

programem DNW nie wgracie firmwara do Manty. Służy do tego AtlasMgr.
    Edward 1 a skąd pobrałeś oryginalne firmware do twojego modelu? pytam bo jestem autorem firmwarów dla Mant 030, 050, 060, 070, 410, 420, 430, 440, 510 z różnymi przeróbkami, jak i oryginałami. wszystkie te firmwary sprawdzałem na mojej 060-tce czy się uruchamiają.

0
  • #9 16 Wrz 2010 15:03
    Edward 1
    Poziom 11  

To była Twoja przeróbka, chyba z chomika. Myślę, że to była moja wina bo długo nie używałem Manty i niby podładowałem ale szybko się rozładowała i wiadomo wtedy wszystko leci:(. Wgrałem soft od GPS 060 bo chciałem mieć bezpośredni dostęp do karty.

0
  • #10 16 Wrz 2010 15:08
    Pontikos
    Poziom 38  

1. Poprawnie wykonane odblokowanie nie powoduje przywrocenia stanu fabrycznego na urzadzeniu po rozladowaniu baterii (czyli nie zadne: " wtedy wszystko leci" ;) )]

2. wgrywanie firmware od innego modelu najczesciej bywa zabojcze dla urzadzenia - (chyba ze dvd79 mnie poprawisz - moze Twoje firmware sa wymienne :) )
    Az dziwne ze myslac podobnie, dla oszczednosci nikt z takich "innowatorow" nie leje ropy do benzyniakow :P Nielogiczne? A zamiana fiormware logiczna? :)

0
  • #11 20 Wrz 2010 13:55
    dvd79
    Poziom 14  

Pontikos napisał:
    2. wgrywanie firmware od innego modelu najczesciej bywa zabojcze dla urzadzenia - (chyba ze dvd79 mnie poprawisz - moze Twoje firmware sa wymienne :) )

tak poprawię cię. wgrywając pliki nk.bin, drivers.bin i tinynk.bin nawet od innej nawigacji nie spowoduje jej "ukatrupienie", ale conajwyżej spowoduje że się nie uruchomi, albo się uruchomi np. z białym ekranem. w tym momencie nadal można wgrać oryginalne firmware, albo inne.

nawigacja "klęknie" jak pobawimy się AtlasMGR-em i zaczniemy grzebać przy TOC-u, eboot-cie i/lub nboot-cie

1
  • #12 21 Maj 2011 10:04
    Edward 1
    Poziom 11  

Na dzień dzisiejszy muszę stwierdzić, że nawigacja działa. Udało mi się wgrać ponownie oprogramowanie. Zrobiłem to trochę metodą prób i błędów ale się udało. Temat uważam za zamknięty.

0