Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalna antena

Wersik 15 Wrz 2004 19:14 1068 6
  • #1 15 Wrz 2004 19:14
    Wersik
    Poziom 11  

Dzień dobry, mam następujący problem.
    Chciałbym podłączyć telewizor w pokoju, który nie posiada gniazdka telewizyjnego (kablówka) i chcialem sie zapytac, czy istnieje jakis sposob zdalnego podlaczenia telewizora jakims nadajnikiem, albo innym urządzeniem, podpinając je do anteny w scianie.
    Chciałbym uniknąc kupowania 22 metrów kabla i ciągnąć
    go rpzez cały dom. Porsze o pomoc.

0 6
  • #2 15 Wrz 2004 23:29
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witaj

opisz dokładniej, piszesz, że w pokoju nie masz gniazdka tv kablowej, ale chcesz podłączyć w ścianie jakieś urządzenie :) czyli w tym drugim pokoju masz kablówkę?
    opisz dokładnie
    jeżeli faktycznie masz kablówkę, to nie znajdziesz takiego urządzenia, które rozwiąże twój problem, no chyba, ze chodzi ci o przesył 1,2 programów, ale wtedy musisz sie liczyć ze stosunkowo wysokimi kosztami

0
  • #3 15 Wrz 2004 23:30
    Wlodek83
    Poziom 17  

Witam.
    Sa takie nadajniki za pomoca ktorych mozesz wysylac ale np. sygnal z kamery lub magnetowidu, a o takim nadajniku jaki bys ty potrzebowal to nie slyszalem.
    Ale tak szczerze mowiac to taniej wynioslo by cie kupno kabla i wywiercenia kilku dziur niz jakiegos nadajnika z odbiornikiem. Napewno uda ci sie przeprowadzic kabel tak zeby go nie bylo widac np. pod listwami, nieurzywany komin itp.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 16 Wrz 2004 22:27
    Wersik
    Poziom 11  

no cóz... chyba pozostało mi kupic jednak te 20 metrów kabla. Czy tak długi kabel nie spowoduje straty jakości obrazu? Słyszałem coś o podwojnie ekranowanych kablach... czy mógłby mi ktoś przybliżyc coś na ten temat? cze podwojny ekran jest duzo bardziej skuteczny?

0
  • #5 17 Wrz 2004 09:48
    Wlodek83
    Poziom 17  

Witam.
    Moim zdaniem nie powinienes miec zadnych wiekszych strat.
    A co do samego kabla to wystarczajacy bedzie taki zwykly bialy kabel od satelity za 1-1.5 zl. za metr. Nie baw sie w zadne badziewia z supermarketu bo te moga miec gorsze ekrany, ale jezeli pojdziesz to sklepu ktory sprzedaje takie rzeczy (anteny, kable, satki, rozgalezniki) to u nich napewno dostaniesz dobry kabel antenowy.
    A co do kabli podwojnie ekranowanych to na praktykach stosowalismy takie (oczywiscie jezeli ci o takiego chodzi) - czarny, dwa razy grubszy od zwyklego. On mial zwykly ekran, jeszcze taki jakby z foli aluminiowej i na dodatek caly byl w srodku umazany jakims smarem czy cos. Ale te kable umieszczalismy glownie w ziemi jak trzeba bylo przeprowadzic kablowke z jednego domu do drugiego.
    Pozdrawiam.
    Wlodek.

0
  • #6 17 Wrz 2004 16:44
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Wersik napisał:
    Słyszałem coś o podwojnie ekranowanych kablach... czy mógłby mi ktoś przybliżyc coś na ten temat? cze podwojny ekran jest duzo bardziej skuteczny?

witam
    prawdopodobnie chodzi koledze o "zwykły" przewód satelitarny - czyli jeden ekran to oplot, a drugi to folia aluminiowa, kiedyś stosowano przewody pojedyńczo ekranowane, obecnie także można takie kupić (stosowane w TV przemysłowej) ale do samej kablówki, należy zastosować przewód podwójnie ekranowany.
    przy zakupie prosze zwrócić uwagę na to, żeby przewód był z pianką (w sklepie wiedzą o co chodzi) i stosunkowo "grubą" żyłą

0
  • #7 17 Wrz 2004 22:16
    Wersik
    Poziom 11  

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, Pozdrawiam.

0