Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konstrukcja ringflasha. Układ sterujący. Jaki koszt?

10 Wrz 2010 22:25 1082 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zajmuje sie fotografia i od jakiegos czasu slinie sie do ringflasha
    Niestety fabryczne rozwiazania sa kosmicznie drogie.
    Pomyslalem wiec o czyms prostrzym i tanszym w realizacji ale niestety ni w zab nie znam sie na elektronice i mam jedynie ogolna koncepcje urzadzenia.
    W skrocie opisze co mi chodzi po glowie
    Otoz moj ring flash (lampa blyskowa nie swiatla stalego) bylby zbudowany z kilkunastu malych lamp wyladowczych (np pochodzacych z aparatow jednorazowych). Zamontowane w kolistym odblysniku.
    Regulacja mocy jaka mi przychodzi do glowy: albo przelacznik wlaczajacy/wylaczajacy np co drugi palnik, albo plynna regulacja mocy wszystkich palnikow. Oczywiscie wszystko musi byc zasilane ogolnodostepnymi zrodlami zasilania typu akumulatory.

I teraz pytanie do osob obeznanych z takimi zagadnieniami:
    - Do takiej lampy trzebaby zaprojektowac i skonstruowac uklad sterujacy.
    - Czy jest jakas sensowna alternatywa dla malych aparatowych lampek...np jakies gotowe palniki? np okragle o srednicy ok 20 cm?
    - Wyzwalanie kablem do gniazda PC w aparacie (wazne niskie napiecie zeby nie usmazyc aparatu) lub fotocela
    Czy jest jakas madra glowa ktora potrafilaby to zrobic i oszacowac koszt takiej konstrukcji?

Pozdrawiam
    Konrad
  • Poziom 18  
    conik napisał:

Niestety fabryczne rozwiazania sa kosmicznie drogie.

Kosmicznie drogie = ile?
    Jesteśmy na forum technicznym i tu pasowało by posługiwać się liczbami.

Czy możesz wkleić linki do fabrycznych urządzeń tego typu ?
  • Poziom 2  
    Broncolor najwyzsa polka: Link

srednia polka o nieco innej konstrukcji: http://alienbees.com/abr800.html

Chinskie produkty (malo elastyczne o minimalnej mozliwosci regulacji mocy blysku i nie wiem jak z trwaloscia akumulatora): http://www.thestudiooutfitters.com/store/inde...ducts_id=238&zenid=1uja0fsp82ghrakf5fc0i4q8j1

Broncolor to najwyzsza swiatowa polka ale oprocz glowicy trzeba kupic jeszcze generator za drugie tyle co w linku
    Alienbees niezle o konstrukcji mono czyli i elektronika i palnik w jednym

Chinczyki...niby dziala ale malo to elastyczne i trwale jak za te pieniadze krotko mowiac tyle zeby miec pojecie co za ile.
  • Poziom 18  
    Za friko lub za parę złotych nikt nie będzie tego budował.
    Prototyp będzie kosztował powyżej 1.000zł, a jedna z gotowych lamp kosztowała 400$.
    Sorry, Winnetou, ale jak chcesz mieć taniej to buduj sam.

Małe lampki średnio się nadają, musi być duży owalny palnik jak w oryginałach.
    Skoro go stosują to pewnie jest do zdobycia.