Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT 206 1.4 Gaśnie po odpaleniu

altar3 10 Sep 2010 22:34 27796 14
    altar3
    Level 12  
    witam
    mam taki problem z tym autkiem że silnik gaśnie zaraz po odpaleniu sytuacja wygląda tak że odpalam silnik bez dodawania gazu, silnik odpala ale zaraz gaśnie, ale jak przy gazuje podczas odpalania i puszcze gaz to jest wszystko ok, silnik chodzi równo i nie szarpie, niema problemów innych, jeśli odłącze wtyczkę z krokowca po tym jak silnik chodził to odpala za każdym razem, dodam że krokowiec i MAP sensor są ok. wygląda to tak jakby zaraz po odpaleniu silnik zamyka krokowca ale czym jest to spowodowane nie wiem i proszę o pomoc, silnik to 1.4 8-zaworowy na sterowniku SAGEM s2000
    User removed account
    User removed account  
    altar3
    Level 12  
    zapomniałem dodać że nie ma żadnego błędu dla komputera wszystko jest ok
    darko b
    Level 13  
    W berlingo też miałem taki objaw jak piszesz ,dodatkowo przy jeździe na gazie jak wrzucałem na luz to gasł.Pewien diagnosta patrząc na komputer powiedział że jest wszystko dobrze a inny od gazu że coś z sądą jest nie tak.Wymieniłem ją i o problemie już dawno zapomniałem.
    12lisek34
    Level 2  
    witam miałem taki sam problem mam 206 sw 1.4 benz 8 zaworów 2004 rok jak opisałeś toczka w toczkę miałem to samo nie było błędu zmiana silniczka krokowego nie pomogła a okazało się że to wina akumulatora diagnostyk stwierdził że zamontowany akumulator nie spełniał swoich wymagań . mimo tego że silnik odpalał, nie nadawał się do tego auta tzn. za mała pojemność akumulatora .ten akumulator miałem zamontowany fabrycznie bo autko kupiłem w salonie .w aso powiedzieli że jest zgodny z wymaganiami .po trzech latach sporadycznie zaczął się problem z odpalaniem teraz mam go z głowy wymieniłem akumulator na nowy ale nie w aso ,odpowiedniej mocy ico ,jak ręką odiął problem zniknął, zrób to samo czli odpowiedni akummlator pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

dodam że ten niby dobry akumulator po zbadaniu przy rozruch miał 5 wolt a minimalna wartość podczas rozruchu to 9 wolt, a mocy rozruchowej przy rozruchu miał 170
    12lisek34
    Level 2  
    dodam jeszcze,że zanim wymieniłem akumulator na nowy zgodny z wymaganiami było tak,że po odpaleniu silnika nie gasły kontrolki abs i poduszk raz na jakiś czas gasły ,podczas odpalania -sygnał gongu ostrzegawczego,kontrolka ostrzegawcz STOP długo migała nim zgasła ,podczs odpalania -błysk długich światweł po wymianie akumulatora wszystkie te opisane zjawiska zniknęły .sprawdz swój akumulator pozdrowienia
    12lisek34
    Level 2  
    minął miesiąc jak wymieniłem aku i jest ok.
    colin555
    Level 27  
    Panowie mam problem z 206 1.4 8V rok coś koło 2003

jest na sagemie s2000 (kfw)
    interfejs PP: BRAK BŁEDU

objaw:
    bez dodania gazu zdarza się że nie zapali,
    a jak już zapali to po przejechaniu kilku metrów zdusi sie i zgaśnie
    potem można palić ale zgaśnie kilka razy
    gdy sie nagrzeje jest ok

co zrobiłem:
    podmieniłem cewkę na nówke - to samo,
    aku nowy, (U ładowania 14,3V)
    luzy zaworowe wyregulowane
    cisnienie paliwa 3,6 bara
    krokowy nówka + czyszczenie przepustnicy było
    gmp wyczyszczony
    czujnik temp silnika dziś przy -5*C na polu pokazuje temp na termostacie 1*C
    najnowszy soft do ecu wgrany w ASO wraz z adaptacją
    prędkościomierz działa i prawidłowo ecu widzi sygnał predkości
    map sensor czysciutki, cisnienie w kolektorze około 350mbar
    i dalej bez efektu
    Panstek
    Level 1  
    Mam ten sam problem z 206 1.4 8V rok 2000

jest na sagemie s2000 (kfw)
    interfejs PP: BRAK BŁEDU

objaw:
    zimny gaśnie bez dodawania gazu, aż do momentu kiedy się nie nagrzeje
    Czasami sam gaśnie na luzie
    Stracił na mocy-wydaje się jakby ciągnął przyczepkę, czasami łapie właściwą moc to aż go rwie

co zrobiłem:

-aku nowy
    -luzy zaworowe wyregulowane
    -krokowy wymieniony
    -sonda wymieniona
    -przepustnica wyczyszczona
    -czujnik temp wymieniony
    -Wgrany nowy soft

i dalej bez efektu ??
    akamieniowski
    Level 10  
    Witam.
    Mam taki sam problem w 206 1.4 8v. U mnie sterownik Valeo j34. Czy komus z kolegów udało się rozwiązać problem?
    zakk87
    Level 11  
    u mnie to samo. Po odpaleniu auto bez przygazówki gaśnie, po drugim odpaleniu jest ok. Czy komuś udało się dojść dlaczego tak się dzieje?
    Ostatnio wymienione zostały świece, wyregulowane zawory, wymieniony został też krokowiec.
    @akamieniowski @Panstek @altar3
    akamieniowski
    Level 10  
    To było dosyć dawno, ale pamiętam dokładnie bo auto dało mi w kość.
    W peugeocie "grzebało" wcześniej kilku fachowców i okazało się, że na którymś etapie ktoś wymienił listwę z wtryskami i założył zły typ wtryskiwaczy. Po wymianie na właściwe wszystko wróciło do normy.
    chromee
    Level 10  
    Do autora tematu, jesli gaśnie tylko na zimnym po odpaleniu może czujnk temp. płynu być uszkodzony, miałem tak w moim aucie, Pokazywał za dużą temp, i auto zimne odpalało bez ,,ssania". Odczytaj temp, kompem jaką pokazuje czujnik na zimnym lub wymień na nowy koszt ok 20 zł.
    akamieniowski
    Level 10  
    Może to być cz. temp. ale to akurat łatwo można sprawdzić przez diagnostykę. W moim przypadku sprawdziłem już wszystko i było ok, łącznie z luzami zaworowymi. Wtryskiwacze też były sprawne tylko złego typu.