Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 206 1.4 Gaśnie po odpaleniu

10 Wrz 2010 22:34 21280 10
  • Poziom 12  
    witam
    mam taki problem z tym autkiem że silnik gaśnie zaraz po odpaleniu sytuacja wygląda tak że odpalam silnik bez dodawania gazu, silnik odpala ale zaraz gaśnie, ale jak przy gazuje podczas odpalania i puszcze gaz to jest wszystko ok, silnik chodzi równo i nie szarpie, niema problemów innych, jeśli odłącze wtyczkę z krokowca po tym jak silnik chodził to odpala za każdym razem, dodam że krokowiec i MAP sensor są ok. wygląda to tak jakby zaraz po odpaleniu silnik zamyka krokowca ale czym jest to spowodowane nie wiem i proszę o pomoc, silnik to 1.4 8-zaworowy na sterowniku SAGEM s2000
  • Texa Poland
  • Użytkownik usunął konto  
  • Texa Poland
  • Poziom 12  
    zapomniałem dodać że nie ma żadnego błędu dla komputera wszystko jest ok
  • Poziom 13  
    W berlingo też miałem taki objaw jak piszesz ,dodatkowo przy jeździe na gazie jak wrzucałem na luz to gasł.Pewien diagnosta patrząc na komputer powiedział że jest wszystko dobrze a inny od gazu że coś z sądą jest nie tak.Wymieniłem ją i o problemie już dawno zapomniałem.
  • Poziom 2  
    witam miałem taki sam problem mam 206 sw 1.4 benz 8 zaworów 2004 rok jak opisałeś toczka w toczkę miałem to samo nie było błędu zmiana silniczka krokowego nie pomogła a okazało się że to wina akumulatora diagnostyk stwierdził że zamontowany akumulator nie spełniał swoich wymagań . mimo tego że silnik odpalał, nie nadawał się do tego auta tzn. za mała pojemność akumulatora .ten akumulator miałem zamontowany fabrycznie bo autko kupiłem w salonie .w aso powiedzieli że jest zgodny z wymaganiami .po trzech latach sporadycznie zaczął się problem z odpalaniem teraz mam go z głowy wymieniłem akumulator na nowy ale nie w aso ,odpowiedniej mocy ico ,jak ręką odiął problem zniknął, zrób to samo czli odpowiedni akummlator pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

dodam że ten niby dobry akumulator po zbadaniu przy rozruch miał 5 wolt a minimalna wartość podczas rozruchu to 9 wolt, a mocy rozruchowej przy rozruchu miał 170
  • Poziom 27  
    wgraj nowego softa w aso
  • Poziom 2  
    dodam jeszcze,że zanim wymieniłem akumulator na nowy zgodny z wymaganiami było tak,że po odpaleniu silnika nie gasły kontrolki abs i poduszk raz na jakiś czas gasły ,podczas odpalania -sygnał gongu ostrzegawczego,kontrolka ostrzegawcz STOP długo migała nim zgasła ,podczs odpalania -błysk długich światweł po wymianie akumulatora wszystkie te opisane zjawiska zniknęły .sprawdz swój akumulator pozdrowienia
  • Poziom 2  
    minął miesiąc jak wymieniłem aku i jest ok.
  • Poziom 27  
    Panowie mam problem z 206 1.4 8V rok coś koło 2003

jest na sagemie s2000 (kfw)
    interfejs PP: BRAK BŁEDU

objaw:
    bez dodania gazu zdarza się że nie zapali,
    a jak już zapali to po przejechaniu kilku metrów zdusi sie i zgaśnie
    potem można palić ale zgaśnie kilka razy
    gdy sie nagrzeje jest ok

co zrobiłem:
    podmieniłem cewkę na nówke - to samo,
    aku nowy, (U ładowania 14,3V)
    luzy zaworowe wyregulowane
    cisnienie paliwa 3,6 bara
    krokowy nówka + czyszczenie przepustnicy było
    gmp wyczyszczony
    czujnik temp silnika dziś przy -5*C na polu pokazuje temp na termostacie 1*C
    najnowszy soft do ecu wgrany w ASO wraz z adaptacją
    prędkościomierz działa i prawidłowo ecu widzi sygnał predkości
    map sensor czysciutki, cisnienie w kolektorze około 350mbar
    i dalej bez efektu
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem z 206 1.4 8V rok 2000

jest na sagemie s2000 (kfw)
    interfejs PP: BRAK BŁEDU

objaw:
    zimny gaśnie bez dodawania gazu, aż do momentu kiedy się nie nagrzeje
    Czasami sam gaśnie na luzie
    Stracił na mocy-wydaje się jakby ciągnął przyczepkę, czasami łapie właściwą moc to aż go rwie

co zrobiłem:

-aku nowy
    -luzy zaworowe wyregulowane
    -krokowy wymieniony
    -sonda wymieniona
    -przepustnica wyczyszczona
    -czujnik temp wymieniony
    -Wgrany nowy soft

i dalej bez efektu ??
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taki sam problem w 206 1.4 8v. U mnie sterownik Valeo j34. Czy komus z kolegów udało się rozwiązać problem?