Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.0 np. ecotec

persil91 10 Wrz 2010 22:48 4622 4
  • #1 10 Wrz 2010 22:48
    persil91
    Poziom 8  

Witam,

upatrzyłem sobie, śledząc dość długo internet i opierając się na opinii kilku osób, samochód - Opel Corsa B. Na allegro zdecydowana większość ma silnik 1.0. Właśnie pojawiła się na otomoto.pl perełka:
    http://otomoto.pl/opel-corsa-C15033476.html
    Auto z mojego miasta, użytkowane przez starszą osobę, pierwszy właściciel, mały przebieg. Oczywiście też z silnikiem 1.0 (ecotec).

Na pewnej stronie użytkownicy wypowiadali się, że silnik ten muli, nie ma szybkiego przyspieszenia i nie da się wyprzedzać. Jako młodemu (właściwie zaczynającemu kierowcy) nie zależy mi jednak na szybkiej jeździe, ale na bezawaryjności (albo napiszę lepiej: jak najmniejszej awaryjności), czyli żeby było tanio mówiąc wprost :)

Jednak znalazłem tutaj jakąś opinię (mało rozbudowaną, takie napomknięcie) o tym, że silnik ten jest jednak awaryjny (w przeciwieństwie do pozostałych np. 1.2, 1.4).
    Z tego co wiem są tutaj i mechanicy, więc postanowiłem zasięgnąć waszej, Forumowicze, opinii. Opinii o tym silniku :)

0 4
  • #2 10 Wrz 2010 23:32
    Patyk.eldo
    Poziom 11  

Mam ten sam model i jedyne na co narzekam to przepływomierz kosztuje Firmy BOSZ... prawie 600 zł a tak po za tym to nie mam problemow pozdrawiam

1
  • #3 10 Wrz 2010 23:40
    persil91
    Poziom 8  

Ooo to fajnie :)
    A mógłbyś, gdy znajdziesz czas, napisać coś więcej na temat tego samochodu?
    Każde zdanie będzie mile widziane :)
    Np. ile pali, z którego masz rocznika, czy miałeś spore naprawy w nim i przy jakim przebiegu :)
    No i na co szczególnie uważać kupując :)

0
  • #4 11 Wrz 2010 08:22
    Patyk.eldo
    Poziom 11  

Jasne nie ma problemu pali mi tak na oko 5l ale jazda 80kl/h jeśli jadę autostrada to zwiększa się nawet do 10l ale to logiczne bo te 3 tłoki to aż chcą wyskoczyć :P corsa z 2000 roku z Niemiec 160 tysięcy przejechane a naprawy to podstawowe typu oleje zawieszenie i takie tam i jak byś kupował to zwracaj uwagę na blacharkę bo to jednak opelek... :P

1
  • #5 11 Wrz 2010 08:32
    siewcu
    Poziom 33  

Pierwsze co się rzuca w oczy to lokalizacja, ale to myślę można pominąć. Co do silnika - szczerze odradzam, tragiczna kultura pracy, zerowa elastyczność. Zastanów się nad 1.2 lub 1.4, różnica jest ogromna...

0