Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R

11 Wrz 2010 09:42 5287 16
  • Poziom 11  
    Witam.
    Komputer uruchamia się, normalnie i w momencie gdy powinien zacząć ładować się system następuje restart (sytuacja powtarza się cały czas)
    https://filmy.elektroda.pl/44_1284191411.flv

Specyfikacja:
    - płyta główna GIGABYTE GA-P35-DS3R rev 2.1
    - ram ddr2 patriot 800mhz 4-4-12 (2x1GB kit 2.2.V)
    - dysk sata seagate 250GB
    - napęd DVD LG
    - zasilacz MODECOM 400W PFC
    - grafika geforce 9600GT 512MB DDR3 256bit
    - procesor Intel Core DUO e4500

Screeny z biosu:
    Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R
    Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R Ciągłe restarty płyty głównej GIGABYTE GA-P35-DS3R

Właściciel PC twierdzi, że spaliła mu się wcześniej karta graficzna, teraz w komputerze jest nowa karta.
    Na innym zasilaczu (który jest na pewno sprawny) efekt taki sam.
    Odłączenie napędów, zmiana pamięci w slotach (wyjęcie jednej kości), próba bootowania z innych urządzeń (cd, usb)oraz reset biosu nie przynoszą żadnych efektów.

Płyta główna wygląda OK, nie widać żadnych uszkodzeń, bios nie wydaje żadnych dźwięków poza jednym przy uruchamianiu komputera.

Może ktoś spotkał się może z podobnym problemem na tej płycie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Zrób tak aby dysk był widoczny jako IDE Channel 0 Master, przestawiając odpowiednio zworkę na dysku wg rysunku na dysku.
    Przestaw bios setup na ustawienia domyślne.
    Jeśli będzie się restartować, sprawdź bez dysku, sprawdź na innym dysku, a jak nie masz innego dysku uruchom komputer z płyty startowej CD np win XP, uruchom instalator, podziel i sformatuj od nowa dysk i postaw system.
    Gdyby była potrzeba ocalenia czegoś z dysku, zrób to przed formatem używając jakiegoś narzędzia ratunkowego z płyty np: linux slax, i skopiuj ważne dane na inny nośnik.
    Powodzenia.
  • Poziom 11  
    - ustawiłem HDD na IDE Channel 0 Master
    - zaktualizowałem BIOS (Link F13)

Niestety nadal to samo.

Przy próbie bootowania z napędu DVD (na fizycznie odłączonym dysku) i odwrotnie bez zmian.

Sam dysk HDD jest sprawny został sprawdzony na innym komputerze.

Podczas uruchamiania mogę wybrać wciskając F12 dysk lub napęd z którego chcę uruchomić system - niestety po dokonaniu wyboru następuję restart.

Chyba jednak płyta główna do wymiany...

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Sprawdź czy sytuacja się powtórzy przy bootowaniu z płyty z napędu PATA.
  • Poziom 11  
    Napęd DVD jest na PATA,
    Przy bootowaniu z napędu lub pendriva występuje ten sam problem.
  • Spec od komputerów
    Sprawdź z kartą graficzną PCI.
  • Poziom 11  
    Podłączyłem kartę graficzną na PCI S3 TRIO64V, obraz jest = karta działa.

Niestety, problem występuje nadal ten sam.
  • Poziom 43  
    Kości pamięci ram pracują dwukanałówo?
  • Poziom 11  
    Tak.
    Dla sprawdzenia (przed chwilą) wyjąłem je i włożyłem jedną kość GOODRAM 2GB 667 PC5300 dimm.

Problem nadal występuje.
  • Poziom 22  
    Witam. 2 pytania:
    - ram sprawdzony ? Jak się ciągle resetuje proponuję sprawdzić najlepiej na 1 module pamięci w różnych slotach, najlepiej na innej kostce,
    - jakie napięcie ma bateria na płycie (cr2032) ?
  • Poziom 11  
    Ram sprawdzony.
    Bateria pokazuje 2,95Volt (CR3032)
  • Poziom 43  
    Masz możliwość podstawienia innego procesora?
  • Poziom 20  
    Zobacz czy pomoże ustawienie kontrolera dysków w trybie AHCI, nie wiem czy intel coś spaprał w p35 czy producenci płyt ale spotkałem się z przypadkami gdzie przy tego typu problemach to pomagało.

Tylko jest 1 ale, jeśli w windowsie nie było sterowników AHCI (zapewne nie) to jeśli to zadziała i przejdzie do wczytywania systemu to windows się wysypie. Najlepiej na początek więc przetestuj na innym dysku czy odpalając z płyty.

PERFORMANCE ENHANCE ustaw na normal czy jak tam jest.
    Nie zaszkodzi też lekko podnieść napięcie na pamięciach, bo jak znam życie to pewnie ustawione jest 1,8V, a to czasami jest za mało.

Ale to wszystko małymi kroczkami aby, jeśli zaskoczy, było wiadomo co pomogło.
  • Poziom 11  
    PERFORMANCE ENHANCE - ustawiłem na standard
    W trybie AHCI jest ten sam problem
    Napięcie pamięci zwiększyłem o +0.4V (na kościach jest napisane 2.2V zakładając, że standardowo jest 1.8V)

Nadal bez zmian.

Niestety nie posiadam tej serii procesorów aby go móc podmienić.

Dzięki za pomoc...
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Uszkodzona płyta główna. Miałem identyczny przypadek z DS4 po włożeniu walniętej karty graficznej. Oddałem do GIGABYTA, wymienili na nową.
  • Poziom 20  
    Niestety muszę się zgodzić z powyższą wypowiedzią, skoro podmiany części i te modyfikacje w biosie nie pomogły to płyta musi być trafiona.
    Jeśli jeszcze ma gwarę to szybko trzeba oddać.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem płytę główną na ASUS P5N-MX Geforce 7050.
    Wszystko działa.

Dziękuję.