Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA AWSE 12DA Skrzypi podczas wirowania.

11 Wrz 2010 12:16 8139 9
 • Poziom 15  
  Witam! Jakiś miesiąc temu nabyliśmy nową pralkę (model jak w temacie), podczas gdy zaczynała wirować strasznie hałasowała. Myślałem że to wina złego wypoziomowania, jednak po prawidłowym ustawieniu dalej słychać było donośne uderzenia zanim sie dobrze rozpędziła. Dopiero ostatnio zauważyłem że nie została ściągnięta tuleja (pozostałość po blokadzie, śrubka była okręcana) u dołu z tyłu pralki:

  Pralka AMICA AWSE 12DA Skrzypi podczas wirowania.

  Ściągnąłem ją, jednak teraz podczas całego wirowania pralka okropnie głośno skrzypi. Da się to jakoś wyeliminować? Czy raczej mam rozumieć, że przez tą tuleje nastąpiło jakieś uszkodzenie pralki? I jeśli tak to czy ewentualnie w ramach gwarancji mi to naprawią?


  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Nie wiadomo jakiej natury jest to skrzypienie, czy to amortyzatory, czy łożyska.
  Jesteś w stanie to rozgraniczyć z jaką częstotliwością to skrzypi.
 • Poziom 15  
  Przy rozpędzaniu się chyba co jeden obrót. Tak mi sie wydaje że to przy ruchach bębna "przód-tył" skrzypi. Bo przy 1200 obrotach to raczej bym nie słyszał przerw tylko ciągłe skrzypienie, a tak nie jest.
 • Poziom 39  
  No to wiesz co skrzypi, albo guma w drzwiczkach, albo amortyzatory.
  Taki numer z blokadą transportową, to chyba przerabiał co drugi nabywca.
 • Poziom 15  
  Czyli blokada zajechała amortyzatory tak? I co teraz z tym zrobić? Mogły powstać jakieś widoczne uszkodzenia wewnątrz wskazujące na nieściągnięcie blokady jako przyczyny, czy mogę próbować ubiegać sie o naprawę w ramach gwarancji?
 • Poziom 39  
  Nie sądzę aby to wpłynęło na uszkodzenie amortyzatorów, chociaż pracowały w gorszych warunkach.Nikt też nie rozpozna raczej tego zdarzenia z blokadą.
  Odkręć blachę i poruszaj spokojnie całym bębnem,posłuchaj.
  Czasem to sprężyny skrzypią.Spokojnie.
 • Poziom 15  
  Nie odkręcałem blachy z tyłu, ale pomacałem dokładnie bęben od środka. Zauważyłem, że u góry ma większą swobodę ruchu i tam delikatnie skrzypi, ale raczej nie jestem w stanie sprawdzić czy dokładnie to robi taki hałas przy wirowaniu. Czyli tulejka po blokadzie raczej wiele nie nabroiła?
 • Poziom 39  
  To już sam musisz pooglądać.
  Blokada przenosiła całe drgania na otoczenie, skakała cała pralka.Być może pękła jakaś plastikowa nakładka pod sprężyną i skrzypi.Po szarpnięciu w różnych kierunkach bębnem, powinien szybko sie zatrzymać - nie bujać.
  To potwierdza sprawność amortyzatorów.
  Piszę o tym, bo jak zwykle mnie też to się przydarzyło, ale nic się nie uszkodziło.
  ja bym prał dalej i obserwował.
  Ale nie doradzam ci niczego takiego, bo za to dostaje się ostrzeżenia.
  Do ciebie należy ocena intensywności, rodzaju hałasu i decyzja o naprawie gwarancyjnej.
  Zaś co do uderzeń przy starcie wirowania, u mnie też tak jest, to zależy jakie pranie, duża ilośc wody w tkaninie, robi wielką masę bezwładności.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Właśnie wiruje i skrzypi jak powalone ;] przy ruchach na boki przede wszystkim. Jak wywiruje to jeszcze raz to sprawdzę. Uderzenia były spowodowane tym że blokada przenosiła drgania na blache z tyłu, cała pracowała i to było źródłem huków. Pomacam i raczej oddam do naprawy. Dzięki za pomoc.
 • Poziom 1