Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator prędkości silników modelarskich na AT90s2313

ajas 17 Lip 2006 13:10 86424 275
  • #271 17 Lip 2006 13:10
    OKI
    Poziom 18  

Zrobiłem prosty eksperyment i podpiełem bramkę mosfeta zamiast pod procesor (na wyjściu 5V) to poprzez dodatkowy tranzystor kluczujący pod napięcie zasilania 7,2V.
    Poprawiło dość znacząco sytuację i tranzystor przestał się grzać.
    Problem pojawia się już tylko w chwili rozładowania się pakietu przy niższym napięciu.

Miałem w rękach regulator Tamiya i tam mosfety mają swoją przetwornicę impulsową i sterowanie bramek odbywa się napięciem 19V

Jako przetwornicę proponuję układ ISL6209CB
    Lub inny pomysł, można dopisać w programie pętlę i na wyjściu procka uzyskać przebieg prostokątny i zrobić jakiś układ przetwornicy.

• #272 11 Lut 2009 15:55
    marciu11
    Poziom 15  

Witam
    Odgrzeję trochę ten już leciwy temat.
    Szukałem rozwiązania konstrukcji regulatora do aparatury RC i trafiłem na ten wątek.

Przeczytałem całą jego część i jedyne co mogę powiedzieć to żę trafiłem we właściwe miejsce i do tego jeszcze na fachowców w tym temacie obkutych.

Mianowicie pytanie zasadnicze. Czy da się zroibć odczyt dwóch i więcej kanałów z odbiornika, na jednym procku (mam Atmegę88 i Atmegę8)?

Mianowicie potrzebuję odczytać stan 2 kanałów i na ich podstawie kontrolować obroty 2 silników (prawo/lewo PWM).
    Moc silników nie jest duża i wystarczy zwykły mostek H (L293D), więc sprawa doboru trazystorów i ich mocy tu odpada - potrzebna sama logika.
    Niestety sam jestem w tym za cienias :(

Od dawien dawna marzy mi się wykonać Czołg RC (wiem że można kupić gotowy, ale nie o to chodzi).
    Ot takie marzenie wiecznego tubylca wersalki...

Bardzo proszę kogoś z tutejszych znawców tematu o pomoc.
    Jestem w stanie nawet dogadać się finansowo za udzieloną pomoc. Może nie będą to kokosy, gdyż ręncina marniutka, ale mam nadzieję że uda się dogadać.
    Grunt to pomoc w zrobieniu bloku odczytu kilku kalałów. Z resztą danych, mam nadzieję sobie poradzę, na podstawie tutejszych zgromadzonych doświadczeń.

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda się coś w tym temacie zrobić.

• #273 12 Cze 2009 18:07
    Mako12
    Poziom 17  

Mam pytanie czy możliwe jest zastosowanie w tym regulatorze pic16c54 zamiast AT90S2313.Czy ktoś moze juz napisał program lub po prostu czy da się przestawić tylko porty?Nie znam tego mikro kontrolera wiec przepraszam za moją niewiedzę .

• #275 13 Wrz 2009 10:19
    myrcin
    Poziom 16  

Witam!
    Poszukuję programu w bascomie do regulatora którego schemat był zamieszczony w EP1/2004 (jednokierunkowy regulator na "zwykłym" 2313 napisany w C). Jako że zwykłego 2313 w ofercie ATMELA zastąpił ATTINy 2313 konieczne jest przekompilowanie programu. Może jest gdzieś skomplilowany do tego regulatora sam wsad do tego procka ATTINY 2313?

• #276 12 Sie 2015 06:05
    Printpix52
    Poziom 1  

Hello!!
    In the Post # 218 this code work? :?: :!: :cry:

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Szukaj w 5mln produktów