Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba nie uruchamia się po awarii zasilacza

nitro07 11 Sep 2010 13:16 2289 4
    nitro07
    Level 14  
    Trafił na moje biurko Toshiba Satellita A60-302 z dołożoną pamięcią RAM Good RAM 512MB. Uszkodzeniu uległ zasilacz, został wymieniony na nowy od tej pory po podłączeniu zasilacza palą się kontrolki zasilania i ładowania baterii, po naciśnięciu klawisza POWER zapala się tylko kontrolka power - ekran czarny. Po wymontowaniu dodatkowego ram-u, laptop uruchamia się ale ładuje się tylko BIOS nie bootuje ani z dysku twardego, ani z cd-rom.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mariusz Raczek
    Level 28  
    Więc GoodRAM chyba padł. Trzeba zresetować ustawienia cmos i zapisać domyślne, spróbuj bootować tylko z jednym urządzeniem hdd albo cd-rom, wymontuj oba urządzenia i podstaw inny hdd z bootem, sprawdź boot z usb pendrive. Jak nic nie poskutkuje trzeba będzie zrobić flash biosu w programatorze.
    Przy przepięciu mógł uszkodzić się mostek południowy jak też układ KBC.
    Pozdrawiam.
    nitro07
    Level 14  
    Po kilku próbach uruchomienia na ekranie przestało się cokolwiek wyświetlać.
    Rozkręciłem notbooka i co stwierdziłem.
    Po naciśnięciu POWER zapalają się kontrolki, ekran czarny, nie uruchamia się nawet wentylator na procesorze. Czy jest jakaś szansa na reanimację tego laptopa ?
    MaxMaj
    Level 16  
    Sprawdź czy po włączeniu zasilania procesor i chipsety się grzeją jak tak to oznaka że startują następnie dociśnij złącze pamięci i trzymając włącz kompa jak wystartuje przelutuj złącza pamięci np: hotem. Możesz też przeprogramować biosa albo na zewnętrznym programatorze albo przez recovery bios.

Pisz co i jak
    nitro07
    Level 14  
    Po kilku próbach z dociskaniem pamięci raz uruchomił się wentylator procesora, na ekranie czarno. Chipset się nagrzewa.