Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak kupić piec z podkową?

MARCIN.SLASK 11 Wrz 2010 16:17 6419 4
  • #1 11 Wrz 2010 16:17
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Witam.

Po wizycie i oględzinach kominiarza mogę zamontować w mieszkaniu CO. Jedyny wymóg, to że nie może to być kocioł CO tylko z piecem z podkową.

I teraz chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej kupić piec opalany głównie węglem kamiennym dla pomieszczeń o pow. około 35m2 (dwa pomieszczenia - pomijam to pomieszczenie w którym będzie stał sam piec. w większym dwa lub 3 kaloryfery, w małym pomieszczeniu jeden kaloryfer), dodatkowo bojler płaszczowy.

Jakie piece polecacie a których nie?
    Połączenia rurkami miedzianymi czy stalowymi?

0 4
  • #2 11 Wrz 2010 16:53
    jannaszek
    Poziom 39  

Taki metraż ogrzejesz bez problemu, nie polecam ci pieca, ale zduna który wystawi ci jakiś bajerny piec z kafli-przyjemne źródło grzania.Bardzo dobrze jest wkomponować w ścianę a palenisko i ten bajzel od korytarza.
    Podkowę można zrobić, lub kupić w kastoramie, jej moc w granicach 4 Kw.
    Polecam podkowę z bojlerem z wężownicą i ten obieg wężownicy połączyć rurami 1 cal, z tego obwodu kaloryfery i pompka w obiegu.
    Jeśli braknie prądu, woda będzie sama cyrkulować przez bojler, w innym przypadku, nie da sie używać pieca, bo zagotujesz wodę.
    Wiadomo obieg wężownicy otwarty.
    Reszta orurowania, jeśli zależy ci na estetyce i kompaktności - miedzią.
    pozdrawiam.

0
  • #3 11 Wrz 2010 17:33
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Piece typowe odpadają, bo ogrzewane mają być pomieszczenia, w których nie można zamontować pieca, więc tylko jeden piec i układ CO z kaloryferami.

0
  • #4 11 Wrz 2010 17:47
    jannaszek
    Poziom 39  

MARCIN.SLASK napisał:
    Piece typowe odpadają, bo ogrzewane mają być pomieszczenia, w których nie można zamontować pieca, więc tylko jeden piec i układ CO z kaloryferami.

A czy ja proponuję piece?
    w ten piec który wystawi zdun, montujesz podkowę.On ci wmontuje, a możesz mi wierzyć, że zdun ma w tej materii większą wiedzę o odległościach,wymiarach podkowy, jej zamontowaniu, niż nie jeden uczony fachowiec.

0
  • #5 11 Wrz 2010 17:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Aktualnie posiadam tylko jeden piec kaflowy do kapitalnego remontu - cel to jego wyburzenie i w tym pomieszczeniu tylko kaloryfery. Zgodę na piec z podkową mam tylko w pomieszczeniu kuchennym, więc inne pomieszczenia odpadają. koszt przenoszenia kaflowego do kuchni to nie opłacalny (sam remont to ponad 2000zł) i zbytnio nie pasowałby tam.
    Więc jakie propozycję?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo