Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak kupić piec z podkową?

MARCIN.SLASK 11 Wrz 2010 16:17 6551 4
 • #1 11 Wrz 2010 16:17
  MARCIN.SLASK
  Specjalista AGD

  Witam.

  Po wizycie i oględzinach kominiarza mogę zamontować w mieszkaniu CO. Jedyny wymóg, to że nie może to być kocioł CO tylko z piecem z podkową.

  I teraz chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej kupić piec opalany głównie węglem kamiennym dla pomieszczeń o pow. około 35m2 (dwa pomieszczenia - pomijam to pomieszczenie w którym będzie stał sam piec. w większym dwa lub 3 kaloryfery, w małym pomieszczeniu jeden kaloryfer), dodatkowo bojler płaszczowy.

  Jakie piece polecacie a których nie?
  Połączenia rurkami miedzianymi czy stalowymi?

  0 4
 • #2 11 Wrz 2010 16:53
  jannaszek
  Poziom 39  

  Taki metraż ogrzejesz bez problemu, nie polecam ci pieca, ale zduna który wystawi ci jakiś bajerny piec z kafli-przyjemne źródło grzania.Bardzo dobrze jest wkomponować w ścianę a palenisko i ten bajzel od korytarza.
  Podkowę można zrobić, lub kupić w kastoramie, jej moc w granicach 4 Kw.
  Polecam podkowę z bojlerem z wężownicą i ten obieg wężownicy połączyć rurami 1 cal, z tego obwodu kaloryfery i pompka w obiegu.
  Jeśli braknie prądu, woda będzie sama cyrkulować przez bojler, w innym przypadku, nie da sie używać pieca, bo zagotujesz wodę.
  Wiadomo obieg wężownicy otwarty.
  Reszta orurowania, jeśli zależy ci na estetyce i kompaktności - miedzią.
  pozdrawiam.

  0
 • #3 11 Wrz 2010 17:33
  MARCIN.SLASK
  Specjalista AGD

  Piece typowe odpadają, bo ogrzewane mają być pomieszczenia, w których nie można zamontować pieca, więc tylko jeden piec i układ CO z kaloryferami.

  0
 • #4 11 Wrz 2010 17:47
  jannaszek
  Poziom 39  

  MARCIN.SLASK napisał:
  Piece typowe odpadają, bo ogrzewane mają być pomieszczenia, w których nie można zamontować pieca, więc tylko jeden piec i układ CO z kaloryferami.

  A czy ja proponuję piece?
  w ten piec który wystawi zdun, montujesz podkowę.On ci wmontuje, a możesz mi wierzyć, że zdun ma w tej materii większą wiedzę o odległościach,wymiarach podkowy, jej zamontowaniu, niż nie jeden uczony fachowiec.

  0
 • #5 11 Wrz 2010 17:59
  MARCIN.SLASK
  Specjalista AGD

  Aktualnie posiadam tylko jeden piec kaflowy do kapitalnego remontu - cel to jego wyburzenie i w tym pomieszczeniu tylko kaloryfery. Zgodę na piec z podkową mam tylko w pomieszczeniu kuchennym, więc inne pomieszczenia odpadają. koszt przenoszenia kaflowego do kuchni to nie opłacalny (sam remont to ponad 2000zł) i zbytnio nie pasowałby tam.
  Więc jakie propozycję?

  0