Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto II 1,2 2000' Elektryczne wspomaganie kierownicy

kasiada1 11 Sep 2010 18:47 6367 2
Altium Designer Computer Controls
    kasiada1
    Level 13  
    Witam wszystkich. Całkiem niedawno miałem u klienta w Punto II 1,2 00' problem ze wspomaganiem elektrycznym. Mianowicie przyjechał ze stukami w przednim zawieszeniu. Z początku myśleliśmy, że chodzi o przegub napędowy zewnętrzny, ale okazało się, że to nie ten problem. Podczas prób nagle oświeciły się czerwone stringi i zabrakło wspomagania. Znalazłem na Elektrodzie doskonały opis ze zdjęciami i skorzystałem z niego. Problemem nie były punkty lutownicze na płytce drukowanej silnika wspomagania lecz uszkodzone były przekaźniki. Znany problem z przekaźnikami zmusił mnie do myślenia. Przekaźniki zastosowane we wspomaganiu mają okropną cechę - zwierają na raz trzy punkty. Nie mogą stykać się między sobą. Kupiłem gniazda przekaźników samochodowych z kablami i podłączyłem sterowanie przekaźników do małej kostki sterownika silnika (kabel czerwony i czarny do obydwóch przekaźników), bo z płytki zostaną wyrwane. Styki prądowe przylutowałem bezpośednio do wyprowadzonych styków silnika. W innym miejscu nie dałem rady, bo przeszkadzał nadmiar cyny na płytce (możliwość zwarcia). Nie miałem nowych przekaźników i udało mi się dobrać uźywane z BMW (V23134-N52-X171 zielone). Bez wycinania obudowy silnika umieściłem przekaźniki na zewnątrz. Działa.
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    kasiada1
    Level 13  
    Korzystałem ze zdjęć znalezionych na forum. Nie wpadłem na to żeby samemu zrobić. SORKA!