Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy Saunier Duval Semia F21 -stukanie jak ciągnik

11 Wrz 2010 20:22 12484 2
  • Poziom 13  
    Witam, mam pytanie odnośnie pracy pieca Saunier Duval F21 z zamkniętą komorą spalania.
    Piec zamontowany i użytkowany w bloku od 2 lat bez problemu.
    Jako iż powoli zaczyna się sezon grzewczy piecyk zaczyna teraz oprócz grzania c.w.u (wody użytkowej) grzać wodę w systemie c.o.

Czasem zaczyna wydawać dziwne stukanie.:!:
    Jak na moje lamerskie ucho to jakby cewka na elektrozaworze, lub jakaś łopatka od wentylatora zaczęła o jakiś metal uderzać. Dźwięk tak jakby z centrum pieca tam gdzie komora spalania - ale to może być moje złudne wrażenie.

Na sch nie ma za wiele części może ktoś podpowie w czym rzecz.

Po przyciśnięciu przyciski RESET :idea: kocioł się resetuje i brak stukania.
    Po jakimś czasie stukanie pojawia się ponownie. (jak na razie Reset raz na 1-2 dni wystarczy). Jednak to nie PC i tak na dłużej się nie da :( jak przyjdzie do grzania na zimę może być gorzej.

Kocioł gazowy Saunier Duval Semia F21 -stukanie jak ciągnik

P.S.
    W moim bloku wszyscy mają te piece i w ciągu 2 lat było już kilka napraw (płyta elektroniki i inne usterki). Po za tym dobrze jest ustawić ciśnienie wody 1.1 -1.2
  • MetalworkMetalwork
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nic nie kombinuj , tylko wołaj serwisanta . Dwu letni saunier jest jeszcze chyba na gwarancji ?

• Moderator na urlopie...
    Nie oczekuj pomocy, jeżeli żądasz za nią zapłaty.

Raz do roku jesteś zobowiązany do przeglądu instalacji gazowej, łącznie z odbiornikami.
    Zaproś więc serwisanta, żeby zrobił to, co należy.