Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVDR PHILIPS 3595H blokująca się szuflada

11 Wrz 2010 21:08 5305 11
  • Poziom 2  
    Mam problem, bo nie mogę otworzyc szuflady przyciskiem. Sprzęt podejmuje próby ale wyraźnie widac, że jest blokowany.
    Po zdjęciu pokrywy i oględzinach czytnika nasunęły mi się pewne wnioski:
    -w momencie gdy czytnik zaczyna czytac płytę podnosi ją do góry, przyciska do takiego "kółka" w obudowie i zaczyna ją rozkręcac
    -zauważyłem też że w tym "kółku" jest mały magnesik który poprawia łączenie
    I tu pojawia się problem, bo po naciśnięciu OPEN magnes trzyma dalej, płyta nie może się opuścic, a szuflada wyjechac.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobic?
  • Poziom 15  
    Miałem podobny problem w leciwym już dvd Daewoo- mechanizm nie dawał rady oddzielić się od talerzyka z magnesem. Wymiana paska od napędu tacki przywróciła sprawność (jako, że nie miałem paska tego samego rozmiaru założyłem ciut mniejszy- ze zwykłego cdromu). Dvd sprawne do dziś.
  • Poziom 33  
    Wymontuj mechanizm i spróbuj ręcznie za pomocą mechanizmu wyjąć płytę, obserwując dokładnie zachowanie się elementów.
  • Poziom 37  
    W niektórych modelach filipszaka był taki problem że jak mechanizm był wmontowany to tacka sie zacinała (mechanizm lasera nie mógł opuścić sie swobodnie do końca na dół). Wystarczyło podłożyć podkładkę pomiędzy chassis a cały mechanizm napędu i wszystko zaczęło działać bez zacinania.
    Może tu też warto się temu przyjżeć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Jeżeli przeniesienie napędu z silnika napędu tacki jest za pomocą paska to trzeba zobaczyć czy ten pasek w czasie zacięcia się nie zaczyna się ślizgać bo może sam pasek jest do wymiany.
  • Poziom 9  
    I jak, udalo sie naprawic to dvd? Mam philipsa dvdr3597h i dokladnie ten sam problem. Tacka sie wysuwa jedynie, jesli jest plyta w srodku, w przeciwnym razie trzeba rozkrecic mechanizm, wyjac gorna klapke z cd-romu (w ktorej jest to kolko do dociskania plyty) i nacisnac open. W Philipsie mi powiedzieli, ze tego dvd-romu juz nie produkuja, wiec nie da sie go kupic.
  • Poziom 2  
    szczerze mówiąc nie próbowałem nic z tym zrobić, bo nie wiem jak sie do tego zabrać i nie chcę rozwalić tego jeszcze bardziej... do żadnego "fachowca" też nie będę oddawał, bo jak by mnie podliczył za naprawę, to pewnie bym mu zostawił w rozliczeniu cały ten sprzęt...

Teraz służy mi on tylko jako tuner tv.
    Generalnie cały sprzęt jest marny, nagrywać można, ale obejrzeć nagrany program już jest gorzej (przycina się, zatrzymuje, cofa, brak dźwięku).
    Funkcja LiveTV też do bani (efekty jak wyżej).

sorry za off-top, ale może to ustrzeże kogoś przed zakupem tego chłamu
  • Poziom 9  
    Rozkrecilem dvd-rom, sprawdzilem gumke od napedu, bez zarzutu, zabki mechanizmu wysuwania plyty, tez bez zarzutu. Az w koncu sie udalo. Naprawilem i dziala.

Przypuszczam, ze to wina niskiej jakosci dvd-romu, ktory wypacza sie po pewnym czasie uzywania pod wplywem temperatury. Gorna pokrywa dvd-romu niezauwazalnie wybrzusza sie, a szuflada nie chce sie wiecej wysuwac. Naprawa polega na dodaniu plastiku, ktory bedzie wywieral nacisk na gorna pokrywe dvd-romu.

(Jesli chodzi o zacinajace sie nagrane programy, to nie potrafie nic poradzic poza wgraniem najnowszych sterownikow ze strony Philipsa. Ewentualnie tez wywalenie wszystkich nagranych dotychczas programow z dysku twardego (bo to DVDR nie ma funkcji defragmentacji). Mozna tez zresetowac ustawienia dvdr wyciagajac kabel z pradu, a nastepnie wcisnac przyciski POWER+OPEN i przytrzymujac je, podlaczyc dvdr do pradu i zaczekac; resetowanie dvdr usuwa liste kanalow tv, ale nie usuwa nagran z dysku.)

Do naprawy potrzeba:
    1. Srubokret torx 10 z dlugim ramieniem
    2. Stara karta plastikowa
    3. Gruba tasma dwustronna

Jak sprawdzic, czy to ta sama usterka?
    1. Odkreci i zdejmij pokrywe dvdr
    2. Podlacz dvdr do pradu i wlacz je
    3. Nacisnij przycisk open
    4. Na wyswietlaczu pojawi sie napis opening i slychac mechanizm wysuwania szuflady
    5. Docisnij w tym momencie lekko plastikowa obudowe dvd-romu w okolicy bialego kolka i pusc
    6. Szuflada otworzy sie

Instrukcja:
    1. Odkrec i zdejmij pokrywe dvdr
    2. Odkrec srebna czesc przytrzumujaca przedni panel; to jest ta czesc nad dvd-romem
    3. Przetnij karte plastikowa na 3 rowne czesci wzdluz krotszego boku (2 beda wykorzystane)
    4. Sklej karte plastikowa tasma dwustronna, zeby powstaly 2 warstwy.
    5. 2 warstwy plastikowej karty przyklej do obudowy dvd-romu tasma dwustronna tak, zeby jej poczatek wchodzil pod srebrna czesc, a koniec dochodzil do bialego kolka
    6. Przykrec srebrna czesc przytrzymujaca panel
    7. Przetestuj, czy dziala i przykrec pokrywe

DVD po naprawie:
    DVDR PHILIPS 3595H blokująca się szuflada
  • Poziom 20  
    Witam Wszystkich.
    A oto moje przemyślenia na temat tej usterki. Mam na stole ten właśnie model z napędem o oznaczeniu D5.2 CLOSED 5VC0722352184 E143838.
    Stan:
    Przy pracy "na zimno" tacka działa OK, po jakimś czasie ok. 30 min. napęd nie daje się otworzyć (słychać pracę silnika EJECT).
    Działania i uszkodzenia:
    - uszkodzony (wyciągnięty) pasek napędu EJECT - wymieniono na nowy. Dźwięk początku otwierania napędu charakterystyczny jakby "odrywający coś od plastiku" - dobrze słyszalny;
    - główna przyczyna to pasek, ale po oczyszczeniu talerzyków silnika SPINDEL i dociskowego dźwięk "odrywający coś od plastiku" podczas odrywania talerzyka magnetycznego wyraźnie bardziej cichy niż przed oczyszczeniem. Prawdopodobna druga przyczyna to "paprochy" w otworze talerzyka czynnego (silnika) blokujące dodatkowo wyjście bolca ustalającego talerzyka biernego (magnetycznego).
    - poprawne działanie mechanizmu EJECT "na zimno" wynika z temperatury wewnątrz nagrywarki która po ok. 30 min. znacznie wzrasta i powoduje zmiękczenie gumy paska i utratę siły naciągu.
    - dodatkowo- inną przyczyną "wyciągania" się tego paska są dodatkowe opory przesuwu bolca ramy mechanizmu laserowego w listwie - w moim przypadku brak smarowania toru przesuwu.
    UWAGI:
    Moim zdaniem opisany tu sposób naprawy polegający na obniżeniu płyty podtrzymującej talerzyk bierny (magnetyczny) poprzez dołożenie dwóch kawałków karty plastikowej (między obejmę stalową a płytę talerzyka) jest tylko "zaleczeniem" a nie naprawą tego uszkodzenia.
    Podkładka ta powoduje, że mechanizm EJECT ma więcej czasu na rozpęd (dłuższą drogę) i przez to z większą dynamicznie siłą może oderwać magnes od talerzyka SPINDLA. Sposób ten jest jednak dobry doraźnie do czasu zastosowania prawidłowego paska. Pasek zużyty ma ok. 27 mm śr. wewnętrznej a zastosowałem nowy pasek o śr. wewnętrznej 25 mm.
    Dodatkowo opisana tu usterka może wynikać z "cylinrycznego" a nie "stożkowego" sposobu centrowania talerzyka biernego.
    Pozdrawiam Wszystkich
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zgadzam sie z czochro, ze to jedynie zaleczenie, a nie naprawa uszkodzenia. Myslalem na poczatku o wymianie napedu, ale w Philipsie powiedzieli mi, ze tej szuflady juz nie produkuja i doradzili mi wymiane sprzetu na nowy; na miesiac po gwarancji. Stad moje desperackie proby naprawy napedu. Fachowiec ze mnie zaden, naprawa jak najbardziej nieprofesjonalna, aczkolwiek skuteczna.
    Dziekuje autorom powyzej za ciekawe wyjasnienia.
  • Poziom 13  
    Najprościej i chyba najszybciej to rozebranie talerzyka z magnesem i podłożenie pod magnes papierowej podkładki o wymiarach podkładki magnetycznej.Osłabiamy w ten sposób siłę magnesu.Grubość musimy wybrać doświadczalnie,w przypadku zbyt grubej przekładki płyta może się ślizgać.W ten sposób robię to cały czas głównie w napędach Philipsa z pozytywnym skutkiem.