Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher 330- brak ciśnienia

11 Sep 2010 21:11 7033 6
  • Level 9  
    Witam. Po włączeniu silnik pracuje cały czas lecz nie może wytworzyć ciśnienia. Rozebrałem ją i wszystko wygląda na sprawne czyli: tłoczki, uszczelniacze są ok ( to znaczy że nie mają uszkodzeń zewnętrznych), silnik też napędza pompę. Po włączeniu jej na sucho (bez wody) przy wylocie na lance czuć delikatny pęd powietrza, a ciśnienia nie wytwarza. Czym może to być spowodowane?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 19  
    Zacinanie się zaworu wysokiego ciśnienia, albo jest rozregulowany .Trzeba go ustawić.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 9  
    A w którym miejscu on się znajduje ?
  • Level 9  
    W HDD czyli w dysku twardym :) A teraz mam inne pytanie: Gdy włączę karchera i mam podłączoną wodę i przewód wylotowy ale bez tej końcówki myjącej ( sama lanca ale bez końcówki z dyszą) i włączę kerchera to słychać jak pompa głośniej chodzi i leci strumień wody gdzieś tak na 3, 4 metry to znaczy że ciśnienie jest dobre? I jak jeszcze przytkam końcówkę palcem to jakby zwiększało się ciśnienie. akurat nie posiadam teraz tej końcówki z dyszą i nie do końca wiem czy karcher zaczął działać
  • Level 19  
    Przez pomyłkę odpowiedziałem HDD, śledzę inny temat i pytanie było "gdzie się znajduje". Wracając do tematu zawór jest w miejscu włącznika, to co załącza maszynę po naciśnięcu spustu w lancy.
  • Level 9  
    Problem rozwiązany. Okazało się że uszkodzony był inny zawór ( znajdujący się pod wyjściem wylotu na lance) który został wykruszony. Dopiero po wyciągnięciu go i dokładnych jego oględzinach widać było wykruszenie w takim małym plastiku. Temat zamykam i dziękuje za odpowiedzi.