Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 330- brak ciśnienia

11 Wrz 2010 21:11 6700 6
 • Poziom 9  
  Witam. Po włączeniu silnik pracuje cały czas lecz nie może wytworzyć ciśnienia. Rozebrałem ją i wszystko wygląda na sprawne czyli: tłoczki, uszczelniacze są ok ( to znaczy że nie mają uszkodzeń zewnętrznych), silnik też napędza pompę. Po włączeniu jej na sucho (bez wody) przy wylocie na lance czuć delikatny pęd powietrza, a ciśnienia nie wytwarza. Czym może to być spowodowane?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 19  
  Zacinanie się zaworu wysokiego ciśnienia, albo jest rozregulowany .Trzeba go ustawić.
 • Poziom 9  
  A w którym miejscu on się znajduje ?
 • Poziom 9  
  W HDD czyli w dysku twardym :) A teraz mam inne pytanie: Gdy włączę karchera i mam podłączoną wodę i przewód wylotowy ale bez tej końcówki myjącej ( sama lanca ale bez końcówki z dyszą) i włączę kerchera to słychać jak pompa głośniej chodzi i leci strumień wody gdzieś tak na 3, 4 metry to znaczy że ciśnienie jest dobre? I jak jeszcze przytkam końcówkę palcem to jakby zwiększało się ciśnienie. akurat nie posiadam teraz tej końcówki z dyszą i nie do końca wiem czy karcher zaczął działać
 • Poziom 19  
  Przez pomyłkę odpowiedziałem HDD, śledzę inny temat i pytanie było "gdzie się znajduje". Wracając do tematu zawór jest w miejscu włącznika, to co załącza maszynę po naciśnięcu spustu w lancy.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązany. Okazało się że uszkodzony był inny zawór ( znajdujący się pod wyjściem wylotu na lance) który został wykruszony. Dopiero po wyciągnięciu go i dokładnych jego oględzinach widać było wykruszenie w takim małym plastiku. Temat zamykam i dziękuje za odpowiedzi.