Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piszczący monitor i krecha na środku kineskopu

15 Sep 2004 21:48 1664 9
  • Level 11  
    Witam jestem ciele w temacie naprawy monitorów i telewizorów
    mój monitor zachowuje się mniejwięcej tak
    po załączeniu zaczyna niemiłośiernie piszczeć wysokie napięcie i na ekranie widać na środku poszarpaną kreskę szerokości około 4 cm
    podjrzewam że to jakiś elektrolit ale nie jestem pewny ?
    Pozdrawiam
  • Level 16  
    witam
    jaki to monitor? czy cos pomierzyles? sprawdz hota na poczatek
    pozdrawiam
  • Level 11  
    Monitor to fujitsu siemens typ j91b (mówiłem że ciele ze mnie miernik mam i umiem się nim posługiwać ale gdzie tego hota szukać )
  • Level 12  
    SPrawdź lepiej tranzystory moct :roll:
  • Level 19  
    Wymień wszystkie elektrolity w zasilaczu (zarówno po pierwotnej jk i po wtórnej stronie). Sprawdź tranzystor mocy w przetwornicy oraz pozostałe elementy zasilacza... To tyle na początek
  • Level 19  
    Mnie tez piszczal. Mam Philipsa 105S. Zagrozilem mu, ze jak nie przestanie, to go wymienie. I co?? Przestal :).
  • Level 27  
    kreska pozioma rozomiem. Pisk wynika z przeciązenia przetwornicy bo prawdopodobnie uszkodzony jest pion scalak powinien sie grzac ale nie koniecznie .Albo jak jest zasilany z trafa wn to wynika z przeciązenia takze.
  • Level 10  
    Pionowa krecha pewnie dlatego że ustawiłeś za dużą rozdzielczość i twój monitor nie jest w stanie sprostać twoim wymogom:D:D Sam tak miałem. Może ktoś pomoże coś w moim przypadku. Mam monitor Samsung SyncMaster 750s 17 cali i piekielnie piszczy. Pięknie działa wszystko ale przez ten pisk uszy mnie bolą ,że aż strach:D może ktoś wie jaka tego przyczyna
  • Level 27  
    Najlepiej sprawdzic stukając delikatnie we wszystkie cewki i trafa (z rdzeniem) w obwodzie H i smps.
    Jak podczas pukania przestanie piszczeć lub zmieni się ton to trzeba wziąc wd40 i prysnąc do środka rdzenia.
    Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Pozioma kreska na ekranie świadczy o uwalonym układzie odchylania pionowego. Bo masz poziomą kreskę i ekran jest czarny tak ?