Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z hasłem centrala GALAXY G3-144

daniels801 12 Wrz 2010 00:30 4034 10
  • #1 12 Wrz 2010 00:30
    daniels801
    Poziom 8  

Witam
    Koledzy proszę o pomoc, mam problem tego że przez przypadek wykasowałem albo zmieniłem hasło administratora sam nie wiem jak się to się stało(zmieniałem hasła użytkowników i wszedłem na zmianę administratora ale jak się opamiętał że to nie tu od razu wyszedłem) i chyba coś zostało zmienione. Teraz nie mogę wejść na administratora bo mi wyskakuje że kod niewłaściwy, a znowu na inżyniera nie mogę wejść zresetować hasła administratora ponieważ nie mogę autoryzować kodu inżyniera. Kodu użytkownika zdalnego nie mam, jak rozmawiałem przez telefon z instalatorem(który już nie pracuje u mnie) systemu mówił że on nie zmieniał kodu użytkownika zdalnego i nic z nim nie robił także powinno być hasło fabryczne a nie jest. I wychodzi na to że mam straszny z tym problem bo stawianie na nowo całego systemu przez reset płyty głównej będzie strasznie czasochłonne a nie mogę sobie pozwolić żeby system nie działał przez jakiś czas.
    Może ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny.

0 10
  • #2 12 Wrz 2010 00:36
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

Ściągnij dane na kompa, zresetuj centralę, oprogramuj komunikację i wrzuć wszystko oprócz kodów. Te, musisz oprogramować od nowa - czy to przez kompa, czy z ręki.

0
  • #3 12 Wrz 2010 01:10
    daniels801
    Poziom 8  

Kolego a jak ściągnąć dane z centrali jak samo dostanie do centrali potrzebuje kodu inżyniera żeby nie wyło, a później sam program potrzebuje logowania do centrali?
    Galaxy Remote Servicing Suite/Shell.
    Starting the Front Shell
    To start the application double click on the shell.exe shortcut or select start menu, Galaxy Remote Servicing Suite/Shell.
    The following screen is displayed on program start-up
    The default login details are:
    User Name : manager
    Password : password"

czy te hasło już dostania do centrali jest ogólne ja we wzorcu
    Jak to zrobić żeby ściągnąć dane z centrali ? Pytam się dlatego bo do centrali galaxy jeszcze nie wchodziłem przez port RS232.

0
  • #4 12 Wrz 2010 11:46
    yvv
    Poziom 18  

Spróbuj tak (z Galaxy G2 działa):

1. Wykręć linie numer 1 i w jej miejsce wstaw zworkę z drutu.
    2. Wykręć i zostaw luźno sabotaż syreny.
    3. Zdejmij zasilanie bateryjne i sieciowe z centrali.
    4. Poczekaj parę sekund.
    5. Podłącz zasilanie sieciowe i leć do klawiatury.
    6. Wpisz fabryczny kod użytkownika...

Powinno zadziałać. Resetuje tylko kod główny i inżyniera. Z Galaxy G2 trzeba tak czasem parę razy bo coś nie łapie, ale działa.

0
  • #5 12 Wrz 2010 12:24
    daniels801
    Poziom 8  

Czyli mam rozumieć że po tych procedurach wszystkie ustawienia na centrali zostaną nie naruszony i tylko hasła będą wykasowane.
    Tylko możesz mi napisać co ma do tego pkt.1 i 2 do całej tej procedury resetu. Będę wdzięczny za odpowiedź.

0
  • #6 12 Wrz 2010 12:31
    yvv
    Poziom 18  

Tak, wszystkie ustawienia linii i innych parametrów pozostają nienaruszone. Przywracane do fabrycznych są jedynie kody administratora i inżyniera.
    Co do drugiego pytania... To jest tzw. trik ;) Ukryta bramka nie zamieszczona w żadnej instrukcji.
    Powtarzam sprawdzone na G2. Np. w starszej Galaxy 16 nie wypina się sabotażu syreny. Jeśli chcesz to jutro upewnię się z G3 i wieczorem dam odpowiedź. Ale powinno działać.

0
  • #7 12 Wrz 2010 15:15
    daniels801
    Poziom 8  

Kolego będę strasznie wdzięczny jak to sprawdzisz na G3. No i jak zadziała masz u mnie czteropak piwa :please:

0
  • #8 12 Wrz 2010 21:02
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

daniels801 napisał:
    Kolego a jak ściągnąć dane z centrali jak samo dostanie do centrali potrzebuje kodu inżyniera żeby nie wyło, a później sam program potrzebuje logowania do centrali?
    Galaxy Remote Servicing Suite/Shell.
    Starting the Front Shell
    To start the application double click on the shell.exe shortcut or select start menu, Galaxy Remote Servicing Suite/Shell.
    The following screen is displayed on program start-up
    The default login details are:
    User Name : manager
    Password : password"

czy te hasło już dostania do centrali jest ogólne ja we wzorcu
    Jak to zrobić żeby ściągnąć dane z centrali ? Pytam się dlatego bo do centrali galaxy jeszcze nie wchodziłem przez port RS232.

Do czego Ci potrzebne hasło inżyniera, żeby nie wyło?

User:manager, password: galaxy - jaśniej:)

0
  • #9 12 Wrz 2010 21:50
    daniels801
    Poziom 8  

Generalnie jeżeli procedura przywracania haseł kolegi yvv działałby na galaxy G3 to nic więcej nie potrzebowałbym do szczęścia.
    A co do pytania hasło inżyniera potrzebne jest do tego żeby dostać się do centrali żeby na obudowie nie zadziałał sabotaż. Bo jak ma alarm się włączyć to tylko raz żebym mógł te hasła przywrócić. Jeżeli coś źle pisze to proszę mnie poprawiać albo nakierowywać.

0
  • #10 13 Wrz 2010 00:50
    yvv
    Poziom 18  

Żeby otworzyć centralę bez alarmu musisz wprowadzić kod inżyniera.

Dzwoniłem do Honeywella, niestety, nie da się przywrócić kodów G3 sposobem z G2... Tylko reset całkowity... Przepraszam za płonne nadzieje... Pozdrawiam

0
  • #11 15 Wrz 2010 17:14
    daniels801
    Poziom 8  

Faktycznie nie da się nic zrobić z tym kodem administratora jeżeli trzeba autoryzacje.
    Chyba że się posiada kod użytkownika zdalnego którym można dołączyć do kodu inżyniera # co powoduje wejście do inżyniera przez podwójne wpisanie kodu inżyniera a następnie zrobić reset kodu administratora. W innym wypadku opcja jest jedna wejść do centrali przez komputer ale nie może być założone hasło połączenia bo jeżeli będzie nie wbijemy się do centrali, jeżeli jednak się uda ściągamy całą konfiguracje sytemu, robimy rest płyty, wgrywamy na nowo całą konfiguracje i tworzymy nowe hasła.Tak to wygląda:)
    Wszystkim dziękuję za pomoc.

0