Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV ok. 40", najlepiej Samsung w kwocie ok. 2 tyś zł

12 Wrz 2010 01:37 1578 6
  • Poziom 19  
    Wstępnie wybrałem Samsunga LE40C630, ale w zasadzie nie "siedzę" w tej branży więc i nie jestem przekonany co do wyboru. Czy ktoś z was pomoże mi w wyborze TV LCD rozmiaru ok. 40" w cenie około 2 tyś zł?
  • Poziom 24  
    A można wiedzieć, gdzie znalazłeś ten tv w cenie 2000zł? Przecież on kosztuje sporo ponad 2000zł. Za nawet mniej niż 2000zł kupisz plazmę 42 cale, np. Panasonica TX-P42U20. Kupno dużych LCD jest nieopłacalne.
  • Poziom 19  
    Gdzieś widziałem ofertę 2290zł więc cena jest do przyjęcia. Dlaczego piszesz, że kupno dużych lcd jest nieopłacalne? Wg mnie opłaca się bardziej niż plazmę chociażby dlatego, że pobierają mniej energii. A ten panasonic to do najnowszych nie należy jak widzę...

btw. jest podobny model do samsunga opisanego powyżej ale bez modułu na adapter wifi. O ile się nie mylę cena jest o kilka stówek niższa. Ktoś kojarzy jaki to samsung?
  • Poziom 24  
    Ile razy jeszcze będzie ten temat wałkowany: plazma ma dynamiczny pobór energii, moc podana na tabliczce to moc podczas oglądania białego tła na maksymalnym kontraście. Średnio wychodzi dokładnie tak samo, jak LCD. Możesz poszukać na specjalnych forach zdjęć z mierników podczas oglądania tv.
    Jeśli chcesz oszczędzić na prądzie to kup coś z podświetleniem LED, bo takie telewizory rzeczywiście zużywają dużo mniej energii niż plazmy i zwykłe LCD (około 80-100W, podczas gdy LCD i plazma średnio 150-170W). Ale cena wyższa o prawie 2000zł, więc policz, ile musiałbyś oglądać dziennie tv żeby ci się zwróciło wraz z rachunkami za prąd.
    LCD jest technologią starą, nie przystosowaną do dynamicznego obrazu, tak samo jak plazma niekoniecznie dobrze radzi sobie z obrazem statycznym. Nigdzie na świecie nie ma takiego popytu na telewizory LCD, a u nas tradycja zakorzeniła się głównie ze względu na kupowanie małych ekranów. Nie da się zrobić plazmy mniejszej niż 37 cali. Jak ktoś chce oszczędzać na prądzie to LED jest w sam raz.
    Chociaż jak znalazłeś ten tv za ~2300zł to jest cena do przyjęcia, bo zwykle LCD o takiej przekątnej są dużo droższe.
    Ale dam ci złotą radę: idź do sklepu i pooglądaj. Nie kupuj w ciemno. Każdy preferuje co innego, każdy inaczej ogląda i dopóki nie zobaczysz to ciężko coś wybrać. Spodoba ci się ten model, a gdy zobaczysz coś na nim to będziesz rozczarowany i kupisz coś stojącego obok, bo obraz będzie ci bardziej odpowiadał. Koniecznie proś sprzedawcę, żeby ci pokazał kilka kanałów. Demo na każdym wygląda pięknie, potem weźmiesz taki tv do domu, podłączysz swoje źródło i wielkie rozczarowanie...
  • Poziom 19  
    Niestety LED tych rozmiarów to trochę za duży budżet jak na chwilę obecną. W każdym razie dzięki za podpowiedzi. Btw. Kiedyś podczas rozmowy z jednym sprzedawcą w sklepie ten powiedział mi, że w praktyce różnica w zużyciu prądu między LCD a plazmą szacuje się mniej więcej na poziomie 50zł rocznie. Teraz tylko kwestia jak kto długo ma włączony TV dziennie. W moim przypadku to około 6h/dobę. Biorąc pod uwagę, że w domu mam 32" LED, a konieczność jest dokupienia jeszcze dwóch może zaryzykuję dodatkowo -plazma i lcd. Ciekawe którego zakup najbardziej będzie mnie cieszył :) Wstępnie jakość obrazu w samsungu led nie jest najgorsza ale pozostaje pewien niedosyt jednak... Jakieś inne propozycje z waszej strony?
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Kiedyś podczas rozmowy z jednym sprzedawcą w sklepie ten powiedział mi, że w praktyce różnica w zużyciu prądu między LCD a plazmą szacuje się mniej więcej na poziomie 50zł rocznie. Teraz tylko kwestia jak kto długo ma włączony TV dziennie. W moim przypadku to około 6h/dobę.

Od roku używam plazmę i szczerze mówiąc to nie zauważyłem różnicy w rachunkach za prąd. Przed zakupem zamykałem się w 4000 kWh rocznie, tamten rok (z plazmą) również zamknął się w 4000 kWh. Tylko, że przez ten czas zmodernizowałem komputer, a nowe procesory i części są bardziej energooszczędne (u mnie w domu to jest główny pożeracz prądu zaraz po bojlerze), zdążyłem wymienić kilka żarówek i lodówkę, no i chyba bardziej oszczędzam. Więc możliwe, że się wyrównało. Wcześniej miałem 32 cale CRT włączony prawie non stop (średnio 14-18 godzin). Plazma pracuje 8 - 10 godzin dziennie.
    Cytat:
    Wstępnie jakość obrazu w samsungu led nie jest najgorsza ale pozostaje pewien niedosyt jednak...

W LEDach jest przynajmniej dużo lepiej z czernią, czego w zwykłym LCD brakuje. Jak już pisałem; popatrz sobie w sklepach i ewentualnie w domu porównaj konkretne modele. Przy wyborze tv ciężko się sugerować samymi parametrami. Mi doradzali co innego, kupiłem co innego.
  • Poziom 20  
    Vieslav889 napisał:
    W LEDach jest przynajmniej dużo lepiej z czernią, czego w zwykłym LCD brakuje.

Bez przesady. Takie rzeczy to kilka lat wstecz. Obecnie czerń w LCD jest dużo lepsza niż kiedyś. Nie wiem jak inne firmy ale w Samsungach można ustawić czerń porównywalną do tej w plazmie tyle że skutkuje to sztucznością. Filmy i programy wyglądają tak, jakby się patrzyło na teatr telewizji. Dlatego lepiej jest ustawić na poziom średni i nadal mieć dobrą czerń a przy okazji i całą resztę obrazu.