Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Samsung 933HD - wyłącza się po 20s.

DarekK. 12 Sep 2010 01:57 2381 4
Tespol
 • #1
  DarekK.
  Level 16  
  Witam, telewizorek programuje kanały, pamięta nastawy lecz po kilkunastu sekundach następuje wyłączenie. Przy tym pojawia się sygnał akustyczny. Następnie zaczyna się uruchamiać. I tak w nieskończoność. Ktoś już próbował go naprawiać, brak IC8001. Zasilacz jest ok, działa z inną płytą. Ciekawe jest to, że jak dotknę sondą oscyloskopu nóżkę IC5003 (flash) telewizor przestaje się wyłączać. Nie reaguje na klawiaturę i pilota. Czyżby to ten scalak. Jeżeli tak, to kupię takowy zaprogramowany. Czekam na sugestie.

  Ortografia kolegi nie obowiązuje? Proszę poprawić tytuł tematu i wiadomość. Przedostanie zdanie to stwierdzenie czy pytanie?[@m]
 • Tespol
 • #2
  lisek
  Service technician RTV
  Po co go ktoś naprawiał wyjmując scalak ?
  ta seria 33 (ekrany od 18,5" ...26" ) objęta jest 3-y letnią gwarancją!

  Brak dokumentacji serwisowej ,tylko instrukcja uzytkownika .
  Link_ cheap

  p.s
  Napisz z przyzwoitości jakie scalaki: scaler,procek ,zasilacz
 • Tespol
 • #3
  DarekK.
  Level 16  
  Dziękuję za zainteresowanie kolegi. Teraz jestem w domu i nie mam dostępu do komputera w warsztacie. Ale z tego co pamiętam kość wymieniona to pamięć z końcówką 256. Po zamontowaniu nowej telewizor zapamiętuje programy i nastawy obrazu. Druga pamięć nazwana jest LOLA czy LOLO. W bazie schematów jest tylko opis i schemat. Jutro dokładnie opiszę scalaki.
 • #5
  DarekK.
  Level 16  
  MX25L1605DM2I-12G tak nazywa się IC5003. Taki sam efekt jak dotknięcie tego scalak sondą, mam w trybie serwisowym- pkt 9 BUS "STOP" Telewizor zostaje na danym kanale i nie wyłącza się. Brak reakcji na pilota i klawiaturę. Ale można go wyłączyć. Ponowne włączenie uruchamia go z czarnym ekranem, prawdopodobnie z wejściem DVI. Wyłączenie z sieci i znowu to samo. Może ktoś ma opis opcji serwisowych po polsku.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Dokumentację sciągnąłem ale mam taką samą, sic.