Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung 933HD - wyłącza się po 20s.

12 Wrz 2010 01:57 2249 4
  • Poziom 16  
    Witam, telewizorek programuje kanały, pamięta nastawy lecz po kilkunastu sekundach następuje wyłączenie. Przy tym pojawia się sygnał akustyczny. Następnie zaczyna się uruchamiać. I tak w nieskończoność. Ktoś już próbował go naprawiać, brak IC8001. Zasilacz jest ok, działa z inną płytą. Ciekawe jest to, że jak dotknę sondą oscyloskopu nóżkę IC5003 (flash) telewizor przestaje się wyłączać. Nie reaguje na klawiaturę i pilota. Czyżby to ten scalak. Jeżeli tak, to kupię takowy zaprogramowany. Czekam na sugestie.

Ortografia kolegi nie obowiązuje? Proszę poprawić tytuł tematu i wiadomość. Przedostanie zdanie to stwierdzenie czy pytanie?[@m]
  • Spec od monitorów
    Po co go ktoś naprawiał wyjmując scalak ?
    ta seria 33 (ekrany od 18,5" ...26" ) objęta jest 3-y letnią gwarancją!

Brak dokumentacji serwisowej ,tylko instrukcja uzytkownika .
    Link_ cheap

p.s
    Napisz z przyzwoitości jakie scalaki: scaler,procek ,zasilacz
  • Poziom 16  
    Dziękuję za zainteresowanie kolegi. Teraz jestem w domu i nie mam dostępu do komputera w warsztacie. Ale z tego co pamiętam kość wymieniona to pamięć z końcówką 256. Po zamontowaniu nowej telewizor zapamiętuje programy i nastawy obrazu. Druga pamięć nazwana jest LOLA czy LOLO. W bazie schematów jest tylko opis i schemat. Jutro dokładnie opiszę scalaki.
  • Poziom 16  
    MX25L1605DM2I-12G tak nazywa się IC5003. Taki sam efekt jak dotknięcie tego scalak sondą, mam w trybie serwisowym- pkt 9 BUS "STOP" Telewizor zostaje na danym kanale i nie wyłącza się. Brak reakcji na pilota i klawiaturę. Ale można go wyłączyć. Ponowne włączenie uruchamia go z czarnym ekranem, prawdopodobnie z wejściem DVI. Wyłączenie z sieci i znowu to samo. Może ktoś ma opis opcji serwisowych po polsku.

Dodano po 2 [minuty]:

Dokumentację sciągnąłem ale mam taką samą, sic.