Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 658 - grzeje tylko przez kilka sekund

pioszyma 12 Wrz 2010 11:26 2241 3
  • #1 12 Wrz 2010 11:26
    pioszyma
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Oddałem zmywarkę do naprawy. Z wyglądu jest to model ADP 658 taki jak tutaj: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=263495 (niestety nigdzie na urządzeniu nie ma symbolu) Zmywarka nie grzała i nie odpompowywała wody. Serwisant uznał, że to moduł. Zgodziłem się na naprawę. Po wstawieniu modułu miało być wszystko dobrze. Wodę pobiera, zasobnik na kostkę otwiera się, śmigła działają, woda jest odpompowywana, urządzenie się resetuje, grzałka zaczyna grzać przez kilka sekund (jest dosyć ciepła) ale po kilkudziesięciu sekundach wyłącza się i cykl trwa około 20 minut (trzykrotne pobiernie wody na programie 60 °C). Potem włącza się dioda "End". Zachowanie grzałki sprawdzałem po obrotach licznika. W momencie załączenia pompy obroty dość solidnie wzrastają, po 3-4 obrotach tarczy spadają i grzałka wyłącza się. Bardzo proszę o pomoc co jeszcze mogę sprawdzić. Gość do końca tej zmywarki nie sprawdził a ja nie mam zamiaru czekać kolejny miesiąc na przesyłkę kolejnej części - tyle czekałem na moduł.

0 3
  • #2 12 Wrz 2010 11:50
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Powodem może być czujnik NTC, zły styk, nadłamany przewód, przekaźnik na module. Najbardziej prawdopodobne dwie pierwsze możliwości, bo moduł podobno nowy, a na nadłamanym przewodzie to pewnie wypaliłby się w miejscu nadłamania i przestała by działać lub tylko grzać na stałe..

0
  • #3 12 Wrz 2010 13:48
    pioszyma
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź. W zasadzie pozostaje mi czujnik. Styki przeczyściłem i nadal jest bez zmian. Jestem laikiem w AGD. Nie bardzo wiem gdzie on siedzi. Domyślam się, że jet montowany od spodu z podłączonymi dwoma niebieskimi kabelkami, które idą na kostkę do modułu. Gdzie to w miarę szybko można kupić i o jaki symbol pytać jeśli nie będzie widoczny na starym? Zaryzykuję wymianę bo reszta wygląda mi na sprawne. Moduł jest nowy (stary został mi zwrócony, oryginalne opakowanie nowego również).

0
  • #4 03 Paź 2010 19:06
    pioszyma
    Poziom 9  

Dzięki Marcin.Slask. Strzał w dziesiątkę. Po wymianie czujnika zmywarka pracuje tak, jak powinna. Dziękuję również firmie North.pl za wskazanie właściwego produktu do tego modelu i szybką wysyłkę.

0
  Szukaj w 5mln produktów