Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Japonia umieściła na orbicie nowego satelitę GPS - Michibiki

pseven 12 Wrz 2010 12:04 2130 1
 • Japonia umieściła na orbicie nowego satelitę GPS - MichibikiZgodnie z informacjami podanymi przez japońską agencję kosmiczną JAXA, 11 września 2010 o godzinie 20:17 czasu lokalnego, z centrum kosmicznego Tanegashima, w południowej części Japonii wystrzelona została rakieta H-IIA. Po 30 minutach lotu rakieta z powodzeniem wyniosła na orbitę tymczasową satelitę o nazwie Michibiki (jap. wskazywać drogę). Michibiki jest piewszym z trzech satelitów składających się na system QZSS (Quasi-Zenith Satellite System), który ma pełnić komplementarną rolę dla istniejącego systemu GPS (Global Positioning System). System QZSS ma wspomóc działanie urządzeń nawigacji satelitarnej minimalizując wpływ odbić fal w obszarach miejskich, czy też górskich. Michibiki to dwuelementowy satelita pudełkowy. Waży 4000kg, a jego wymiary wynoszą odpowiednio: 2,9 m, 3,1 m, 6,2 m (głębokość, długość, wysokość). Odległość pomiędzy krańcami paneli ogniw fotowoltaicznych wynosi 25,3 m. Szacuje się, że system QZSS z pełną funkcjonalnością zacznie działać w 2013 roku.

  Źródło:
  http://www.physorg.com/news203407670.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8495 postów o ocenie 1564, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  tomash1977
  Poziom 11  
  Witam!!! Obejrzałem kilka linków odnośnie tego tematu i..... . Wydaję się że jest to znacznie lepszy system GPS. Japońce chcą ( jak zawsze być lepsi) wprawadzić system dużo dokładniejszy. Na pewno jest to lepsze ustrojstwo od motorolli. Podejrzewam , że przez mocniejszy sygnał (szczególnie w dużysz aglomeracjach) zdobędą rzesze zwolenników. Szkoda, że na udoskonalenie trzeba czekać do roku 2013.