Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop FUJITSU SIEMENS AMILO Xa 2528

12 Wrz 2010 12:21 5129 4
  • Poziom 25  
    Witam.
    Już jakiś czas poszukuje laptopa w granicach cenowych do 1500zł max o w miarę przyzwoitych parametrach. Na początku myślałem o jakimś produkcje HP (np. Pavilion DV9000) ale czytałem że bardzo często średnio po 2 latach występują problemy z układami graficznymi (trzeba od nowa postawić kulki) i w związku z tym mam bardzo duże obawy czy warto kupić takiego laptopa żeby za jakiś czas wydać nie małe pieniądze na jego naprawę. Podczas przeglądania ofert na allegro natrafiłem na dość ciekawą ofertę a mianowicie na laptopa FUJITSU SIEMENS AMILO Xa 2528. No i niby wszytko fajnie - 2GB RAM, duży dysk twardy 250GB pełna klawiatura i ekran 17" plus AMD T 64 X 2 1,6 GHz i z tego co czytałem dość wydajna karta graficzna jak na ten przedział cenowy GeForce 8600M GS. I teraz pytanie - czy warto?
    Czytałem troszkę postów odnośnie laptopów FUJITSU SIEMENS i okazuje się że w wielu modelach występuje problem z gniazdem zasilania i czytałem opinie że nie są to najlepsze laptopy pod względem wykonania.

Jak sprawa wygląda w tym modelu? Miał go ktoś w ręku/testował, może wyrazić swoje zdanie na jego temat, jak w rzeczywistości wygląda "sprawność" tego laptopa - czy wysokie parametry ma on tylko "na papierze".

Pozrawiam
  • Poziom 24  
    Jeśli sam nie potrafisz serwisować prostych usterek (typu wyrwane gniazdo zasilania, wymiana bateryjki BIOSu, wyczyszczenie chłodzenia z kurzu) to nie kupuj używanego!
    Za 1400zł dostaniesz nowiutkiego Aristo W350 - dual core T3100, 1GB ramu, 250GB, matryca HD glare, dwuletnia gwarancja. Laptopy są dość solidne, miałem styczność z kilkoma i cena do jakości na prawdę dobrze się prezentuje. A w tym przedziale cenowym nie kupisz nic nowego z dwoma rdzeniami.
  • Poziom 25  
    Co do moich zdolności manualnych i konserwacji laptopa to o to nie należy się martwić. Mając na myśli problemy z gniazdem zasilania miałem raczej na myśli problemy bardziej złożone opisane w tematach takich jak: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3515 - gniazdo ładowania czy Fujitsu Siemens Amilo Pro v3515- Spalone Gniazdo zasilania. Problem dla mnie było by na pewno postawienie od nowa kulek na układzie BGA ze względu na brak sit a już wkrótce i czasu (studia).

Inne uwagi:
    Compal FL92 - nawet fajny laptop, szkoda że nie posiada klawiatury numerycznej;
    ARISTO W350 - niestety karta graficzna INTEL GMA4500 z tego co czytałem nie nadaje się do niczego poza zastosowaniami biurowymi.

Wiem że w tym przedziale cenowym nie ma się co spodziewać cudów także nie liczę w laptopie na kartę graficzną pokroju ATI Radeon HD5650 ale żeby wydajnościowo była na poziomie nie niższym niż NVIDIA GeForce 8600M GS
  • Poziom 12  
    Witam!

Kolego akurat trafiłem na tą aukcję przypadkowo i na ten wątek :) bo szukałem informacji na temat tego laptopa. Zauważ że w internecie niewiele o nim się rozpisują :). Miałem krótki i bolesny epizod z tym użytkownikiem z all... oraz laptopami Fujitsu Siemens. Zauważ że są to sprzęty z zagranicy naprawiane z niewiadomego pochodzenia. Ja kupiłem 3 szt. od tego użytkownika i w każdym było grzebane usterki wyszły dopiero po okresie gwarancyjnym (standard - naprawiany układ graficzny BGA dał o sobie znać), brakowało elementów itp itd. Naprawiają sprzęty używane i zepsute więc nie ma się czemu dziwić. Ogółem Fujitsu robi kiepskie plastiki i pracuje się na klawiaturze tragicznie. GF8400/8600M GS i GT to wadliwe układy. Często spotykam laptopy z uszkodzonymi właśnie tymi układami np. Asus S96S. O tyle dobrze z fujitsu że ma tą kartę wymienną jak i serie Pi2540 Pi2530 i nie musisz całej płyty wyciągać. Mimo wszystko te karty i tak padają choć są dedykowane. Miałem już wiele sprzętów i jak na razie zatrzymałem się na Toshibie A200 z grafiką HD2600 i z mojego punktu widzenia jest to mercedes wśród laptopów ze swojej półki. Dobrze wykonany świetnie pracuje się na klawiaturze. Obecnie w wolnych chwilach gram w Starcrafta II i całkiem przyzwoicie się spisuje. Jak dobrze poszukasz i poczekać to do 1tyś kupisz taki na aukcji.
    Względnie jak koledzy pisali. Compala kup bo to tanie kadłubki Asusa dobrze uposażone.

Pozdrawiam Piotrek