Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-W311 brak reakcji panelu

12 Wrz 2010 12:42 2023 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki problem z radiem wymienionym w temacie. Mianowicie czerwona dioda mruga normalnie czyli co 1s. Po włożeniu panelu dioda gaśnie a na panelu żadnej reakcji, w ogóle nie da się go uruchomić.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 36  
    Zasilanie sprawdziłeś? Obydwa plusy dochodzą?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Tak obydwa plusy dochodzą, masa tez ok

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

do tego zauważyłem, że radio działa przycisk eject. Po naciśnięciu wysuwa się płyta
  • Poziom 36  
    Efekt jaki opisujesz występuje przy braku zasilania po stacyjce. Sprawdź napięcie pod obciążeniem czyli przy podłączonym radiu {sprawdź bezpieczniki na kablach plusowych jak występują}. Jeśli będzie to trzeba radio rozebrać i szukać dalej w tym kierunku.
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mam ten sam problem tylko że z modelem KDC-W4034. Po podłączeniu nic nie świeci, nie reaguje na nic poza wysuwaniem i wsuwaniem płyty.
    Może ktoś już usuwał taką usterkę i mógłby pomóc ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam no więc co do Kenwooda w311 to kupilem ostatnio takiego na aukcji - z podobną usterką - okazało się, że ktoś przy przepinaniu do innego auta nieświadomie przepiął czerwony przewód w inne miejsce. Może i nie skapnął bym sie gdyby nie fakt, że przy przedzwanianiu ścieżki trafiłem w ślepy zaułek :) radze sprawdzić poprawne umiejscowienie przewodów w kostce podłączeniowej
  • Poziom 14  
    Witam raz jeszcze.
    Nie wiem czy kolega podołał już swej usterce, ale mi się udało więc może pomogę i Tobie:) Albowiem u mnie była sprawa bardzo błaha, choć bardzo podchwytliwa:) Jeden z kolegów na elektrodzie podpowiedział mi, że wina leży po stronie wejściowego zasilania +12V i tak było :) Kostka do której wchodzą wszystkie kable była przez kogoś mocno wepchnięta i piny za pomocą których kostka połączona jest z laminatem po prostu mechanicznie się uszkodziły (oderwanie cyny od pinu). Lutownica w garść, 10min roboty przelutowując wszystkie styki i po kłopocie:) Wszystko działa do dziś, dlatego krok po kroku polecam prześledzić zasilanie +12V :)
    Pozdrawiam.
    P.S. Kolega Kakiszon18 jest z Jasła? Skąd dokładnie? Mieszkam w okolicach:)