Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel VBA wyszukiwanie + przypisanie

kurgan1976 12 Sep 2010 12:44 4009 4
    kurgan1976
    Level 10  
    Mój problem, dla zaawansowanych programistów jest może banalny ale ja głównie korzystam z formuł, dlatego proszę o małą pomoc. Mam taką tabelę Excel VBA wyszukiwanie + przypisanie.
    Chciałbym aby po wpisaniu w komórkę F1 wartości np."03-2010" a w G1 "6", wartość "6" została odnaleziona w kolumnie A:A (wartości bez powtórzeń). Po jej znalezieniu wartość "03-2010" jest przypisana do komórki przesuniętej w prawo o trzy pola.
    Wiem, że można to zrobić stosując standardowe wyszukiwanie ale tabela liczy na razie ok 22 tys. wierszy a "latanie" i wprowadzanie na piechotę kilkudziesięciu wartości zajmuje sporo czasu.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    kurgan1976
    Level 10  
    Witam.
    Program ma reagować na wpisanie liczb. W moim przykładzie była to liczba 6, ale chodzi o różne liczby z zakresu od 1 do 65000. Chodzi mi o wyszukanie wartości (liczby) w kolumnie A -"LP" (podałem zakres A:A, mój błąd).
    Odpowiadając na ostatnie pytanie powinny pojawić się tylko w tych kolumnach.
    Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    kurgan1976
    Level 10  
    Witam.
    Widać, że trochę namieszałem, uporządkuję trochę. Obrazek: Excel VBA wyszukiwanie + przypisanie
    Chodzi mi o wpisanie w komórce F2 wartości np. "04-2010" a w G2 np. "5". Po aktualizacji komórki G2, wartość, w tym przypadku "5", jest wyszukiwana w kolumnie A (w omawianym przykładzie jest ona w komórce A6). Teraz do komórki D6 jest przypisywana wartość z F2 czyli "04-2010" (przesunięcie o trzy). W kolejnych krokach obie komórki F2 i G2 będą aktualizowane.
    Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie rozwiało wątpliwości. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.