Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kartą MSI FX 5600 VTDR 128mb - monitor gaśnie

adriano949 12 Sep 2010 13:52 777 2
Tespol
    adriano949
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z w/w kartą graficzną jak sądze.
    Po obciążeniu np włączeniu kilku kart + film YT karta potrafi odmówić posłużeństwa.
    Objawy są takie, że monitor gaśnie i ogólnie zawieszony PC (pomaga tylko restart, wtefy wszystko an kilka minut wraca do normy)

KARTA WYGLĄDA TAK:
    Quote:
    http://www.ixbt.com/video2/images/over-2003/fx5600-325-550.jpg

- nie daje jako IMG bo duży rozmiar i nieestetycznie by to wyglądało drodzy koledzy.

Jak rozwiązać ten problem ? Mam procek Athlon XP 2000+, płyta Gigabyte, zasilacz 230V "megabajt" fiurma polska chyba + 512MB ram w jednej kości. Zestawik leciwy ale narazie jestem zmuszony takim sie posługiwać.

Proszę o rade i pozdrawiam!
  • Tespol
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Najprawdopodobniej to nie jest wina karty graficznej.
    Zmierz napięcia w "zasilaczu" (nawiasem podajemy moc zasilacza a nie napięcie na jakie jest przystosowany :) ). Opis pomiaru napięć znajdziesz tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Nie zaszkodzi obejrzeć kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej (czy nie są wylane).
    adriano949
    Level 9  
    xylo :) dzięki za rade, zauważyłem jeszcze, że razem z gaśnięciem karty wyłącza się klawiatura (całkiem - diody od num'a caps'a i scroll'a nie działają wtedy) oraz ogólnie w momencie gdy mam muze włączoną to ona równiez pada, tak naprawde to działają chyba tylko wentylatory i diody że PC działa na obudowie.

mam zasilacz z innego kompa 350v, sprawdze dzisiaj bo niestety nie dam rady zobaczyć, jak z napięciami (brak miernika).

czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z takim problemem ?
    proszę bardzo o sugestie