Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra Easytronic (półautomat)

ms84 12 Wrz 2010 14:39 5517 5
  • #1 12 Wrz 2010 14:39
    ms84
    Poziom 10  

krótkie pytanie: czy po puszczeniu pedału hamulca w trybie Auto samochód powinien zacząć "pełzać"?

0 5
  • #2 16 Lut 2012 12:59
    easytronic
    Poziom 9  

dokładnie , przy prawidłowo zsynchronizowanym sprzęgle i właściwej konfiguracji sterownika po puszczeniu hamulca powinien delikatnie zacząć się toczyć, jak przystało na automat

0
  • #3 07 Mar 2012 12:02
    Kacper230540
    Poziom 9  

Po wrzuceniu "A" samochód rusza i toczy się ( pełza ). Tak jest w każdym automacie nieważne czy jest to MTA - synonim to EasyTronic, DSG, czy zwykły hydraulik ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Ta skrzynia ma pojedyńcze mokre sprzęgło pracujące w kąpieli olejowej (EasyTronic to po prostu uboższa wersja DSG ) i nie zdrowa jest dłuższa jazda na pierszym biegu na"półsprzęgle" bo tarcze się grzeją i ścierają, w przeciwieństwie do sprzęgła hydrokinetycznego.

0
  • #4 21 Mar 2012 00:09
    ms84
    Poziom 10  

Kolego nie masz racji, Easytronic ma sprzęgło suche. Pozdrawiam.

1
  • #5 05 Lip 2012 22:20
    easytronic
    Poziom 9  

dokładnie, sprzęgło suche- mta easytronic skrzynia niemal identyczna co manualna, ze sprzęgłem suchym, jednotarczowym, z tą różnicą że dzwignia zmiany biegów jest połaczona "elektronicznie"sterownikiem skrzyni biegów, który odpowiada za włączanie i wyłączanie sprzęgła, i steruje przełączaniem biegów od 1- 5 i wstecznym. Można więc jechać w trybie całkowicie automatycznym i trybie ręcznej zmiany biegów. W elblągu jest serwis tych skrzyń i naprawiają wszystkie elementy układu easytronic.

1
  • #6 14 Gru 2017 11:25
    Jericho24
    Poziom 19  

Odkopię.
    Jeśli skrzynia easytronic nie pełza po puszczeniu hamulca tylko po dodaniu gazu, a w czasie jazdy działa normalnie, to wystarczy zrobić tylko adaptację sprzęgła?

W kolejnej easytronic mam taki objaw, że biegi są wrzucane z wyczuwalnym twardym uderzeniem, oraz często mało płynie zmienia mi z 1 na 2 bieg. Do tego miesiąc temu doszedł objaw mocnych drgań przy wstecznym biegu.

Ponadto czy sprzęgło pracuje (zurzywa się) w momencie gdy mam włączone "A" i trzymam hamulec? Czy lepiej na postoju przełączyć na Neutral.?

3