Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzacniacz do ok 600zł. Kolumny na głośnikach Seas ER18...

Osama85 12 Wrz 2010 15:29 1016 2
  • #1 12 Wrz 2010 15:29
    Osama85
    Poziom 8  

Witam ponownie,
    kupiłem kolumny Diy oparte na głośnikach Seas ER18 RNX & 27TBFC/G.
    Przyszła teraz kolej na poszukiwanie wzmacniacza z wyjściem na 4 głośniki.
    Dlaczego 4? Ponieważ myślę jeszcze nad podłączeniem dodatkowo kolumn Sony 120W, które grają nieco ciszej niż seasy, a które chciałbym ustawić "gdzieś za plecami". Oczywiście możecie mnie odwieźć od tego pomysłu, jeśli uważacie, że nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak wydaje mi się, że miło by było słyszeć dźwięk ze wszystkich stron. Do mojego starego wzmacniacza sony z wyjściem 2x40W 6 ohm nie jestem w stanie podpiąć 4 kolumn ponieważ mostkując kolumne 8 ohm i 6 ohm równolegle otrzymuję impedancję 3,43, więc nie ma co ryzykować.
    I teraz pytanie, jaki wzmacniacz wybrać do 600zł? Proszę o propozycję, myślałem już o używanym yamaha 730, nie mniej jednak wolałbym, żebyście się ze mną podzielili swoimi doświadczeniami i pomogli wybrać sprzęt godny uwagi.
    Pozdrawiam serdecznie.

0 2
  • #2 12 Wrz 2010 17:47
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Wrz 2010 20:15
    Osama85
    Poziom 8  

Pokój 20m2, mebli 3 sztuki, szafa, 2 komody w tym jedna z 240l akwarium, wyrko, zasłon brak, są rolety i firany.
    Słucham od metalu, przez radio po trance i hip-hop. Muzyka nie leci głośno, zależy mi na jakości, nie na "hałasie".
    Źródło dźwięku - i tu muszę dalej wrócić do sony, chciałbym jednak jakieś dvd kupić do wzmacniacza... Na początku myślałem o amplitunerze, jednak zostałem już od tego pomysłu odwiedziony, taniej i lepiej będzie kupić wzmacniacz i do tego jakieś źródło odtwarzania dźwięku.

Wiem teraz na pewno, że zostanę przy dwóch kolumnach, jednak dalej nie wiem, co będzie sercem całego komponowanego przeze mnie kompletu.
    Poszukam odpowiedzi na pewno na forum.

0