Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro plus 97r. 1.6 Gli B + gaz silnik

12 Wrz 2010 16:15 2181 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z silnikiem w poldku.
    Od pewnego czasu zaczął ciężko palić i nie miał mocy aż do wczoraj.
    Zaczęło mi wywalać olej przez miarkę i korek w raz ze spalinami a po pomiarze ciśnienia na cylindrach wykazało, że na pierwszym brak zupełnie ciśnienia.
    Na pozostałych jest ok.
    Dopiero jak na tym pierwszym cylindrze doleje się troszkę oleju i uszczelni, to jest ciśnienie.
    I teraz pytanie, czy to już silnik do niczego generalny remont czy może z głowicą coś nie tak?
  • Poziom 11  
    hm lepiej kupic inny niz pchac sie w remont musze sie jeszce dowiedziec ile byy wyniusl calkowity koszt naprawy
  • Poziom 28  
    Mój wujek też wymieniał silnik. Remont nie opłacalny. I tak samochód za kilka lat pewnie na złom bo mocno rdzewieje karoseria. Ja miałem też 1.6GLI B+G 1997 i mocno rdzewiał. Pierwsza szpachla nałożona była w 2004 roku, a potem co 2 lata bo mocno się sypał. W moim silnik był jeszcze dobry, miałem sprzedawać na części, ale był kupiec i sprzedałem w całości, ale szpachli to było w nim trochę. PS. Jaki przebieg miałeś na tym silniku?
  • Poziom 11  
    silnik wymiana przebieg 130 tyś. jak go kupilem miał 60tyś jesli chodzi o karoserir to jest ok nie sypie sie pojawiaj sie dopiero ogniska rdzy na spodzie dzrzwi ale od wenatrz :)
  • Użytkownik obserwowany
    Ciekawe co go wykończyło po 60kkm, mój ostatni miał ok 230kkm bo kilka razy jezdziłem bez linki speedometra z pół roku.
    Wymiana oleju co 10kkm i nieźle śmigał. Ale zawieszenie było do wyrzucenia a nie remontu i cały sie wyzłomował. Także się dziwię że tak niski przebieg i 0 kompresji.
  • Poziom 12  
    Remont silnika nie jest taki drogi. Jeżeli ci sie chce w to bawić to koszty wyniosą około 300 zł. Prawdopodobnie wypalił sie tłok na cilindrze na którym nie ma kompresji. Ściąg głowice to będziesz widział co sie stało.
  • Użytkownik obserwowany
    Widocznie Remont i remont to dwie różne czynności.

To że silnik pospolity to nie znaczy że można robić pospolitą hu...e .

Jak bym nie miał wyboru to bym wstawił silnik ze skrzynią diesla albo rovera.
    Bo FSO to Felernie Słaba Osobówka.
  • Poziom 12  
    Racja kolego. Silnik rovera albo diesel a ktoś pewnie jemu darmo da. Z takimi doradami się powstrzymaj. Ja miałem poloneza na hudraulicznych zaworach i nigdy na niego nie narzekałem. Jeżeli kolega sam potrafi sobie zrobić to go to dużo nie wyniesie