Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Panasonic KX-FC 195 nie działa wyświetlacz w bazie

12 Wrz 2010 16:19 9332 9
  • Poziom 10  
    Od nie wiem kiedy przestał działać wyświetlacz w bazie,tzn.nic nie wyświetla,telefon działa-słuchawka bezprzewodowa.Zakładali mi internet z Netii i po pewnym czasie patrze a wyświetlacz milczy,a parę dni temu działał,już po załorzeniu.Nie grzebałem w nim bo ostatnio nic mi nie wychodzi.
  • Poziom 27  
    Co ma wspólnego internet z twoim wyświetlaczem. Trzeba sprawdzic czy jest zasilanie procka od wyświetlacza w module sterującym no i sam wyswietlacz co zresztą mało prawdopodobne żeby padł. Jeśli nie znasz się na tym zleć to serwisowi. Będą mniejsze koszty.
  • Poziom 10  
    A jednak to była wina netii, przy okazji innej usterki, po zresetowaniu usług baza się odblokowała. Rezygnuję z netii. Sąsiada, nowego klienta podpięli do łącza optycznego, a mnie starego klienta zbywają banalnymi problemami.
  • Poziom 34  
    Robert Nawrocki napisał:
    A jednak to była wina netii,
    Nie opowiadaj głupot. Co prawda nie jestem zwolennikiem tego operatora, ale obarczanie operatora za niedziałanie wyświetlacza w bazie aparatu bezprzewodowego, to lekka przesada.
    Robert Nawrocki napisał:
    ...przy okazji innej usterki, po zresetowaniu usług baza się odblokowała. Rezygnuję z netii.
    I gdzie tu wina operatora :?: Należało od tego zacząć.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Robert Nawrocki napisał:
    Zakładali mi internet z Netii i po pewnym czasie patrzę a wyświetlacz milczy
    Czysty zbieg okoliczności. Co ma internet do faksu a tym bardziej do wyświetlacza.
    Jeśli niczego nie wyświetla (data, czas, ustawienia itp.) to jest to wina samego urządzenia. Wyświetlacz działa już po podłączeniu urządzenia do sieci energetycznej.
  • Poziom 34  
    W.P. napisał:
    Czysty zbieg okoliczności. Co ma internet do faksu a tym bardziej do wyświetlacza.
    I gdzie tu wartość dodana Twojego wpisu do tego co już zostało wcześniej napisane :?: Czyli kolejny wpis sam dla siebie.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Moim zamysłem było sprowokowanie autora do szerszego opisania problemu.
    Czytając opis w #1 zacząłem się zastanawiać, czy czasami autor nie ma na myśli braku identyfikacji.
    Wystarczy przeczytać kilka wątków na forum by przekonać się jak ludzie opisują techniczne przypadłości. Często trzeba "ciągnąć za język" by dociec meritum problemu.

Znam ten faks z czasów jego młodości (2003). Często klienci sygnalizowali brak identyfikacji.
    Problem był duży, bo inny telefon na tej samej linii pokazywał nr przychodzący a faks nie. Oczywiście w innej lokalizacji było dobrze.
    Kończyło się na niewielkiej modyfikacji obwodów wejściowych.

Prawdę mówiąc nie pamiętam przypadku braku wyświetlania czegokolwiek (data, czas, komunikaty) przy sprawnie działającym urządzeniu. Nie wierzę też, że przez 8 lat autor pracował z niesprawnym wyświetlaczem, który naprawił się samoczynnie po zmianie operatora.
  • Poziom 10  
    witam. Ten panasonic to baza, tzn. telefon, faks, kopiarka i jedna lub kilka słuchawek z wyświetlaczem, baza posiada podstawkę z ładowarką. praktycznie była potrzebna tylko słuchawka. ale denerwowało mnie posiadanie grata działającego połowicznie.
    przepraszam że odgrzebałem temat, ale może ktoś będzie miał podobny problem, to nie najpierw grzebać w urządzeniu, a zacząć od operatora, miałem zablokowane jakieś ciulstwa, a po odblokowaniu wszystkiego by dokonać zmian, baza(innaczej matka) sama się naprawiła? Wątpię.

Dodano po 4 [minuty]:

[quote="W.P."]Moim zamysłem było sprowokowanie autora do szerszego opisania problemu.
    Czytając opis w #1 zacząłem się zastanawiać, czy czasami autor nie ma na myśli braku identyfikacji.
    Wystarczy przeczytać kilka wątków na forum by przekonać się jak ludzie opisują techniczne przypadłości. Często trzeba "ciągnąć za język" by dociec meritum problemu.

Znam ten faks z czasów jego młodości (2003). Często klienci sygnalizowali brak identyfikacji.
    Problem był duży, bo inny telefon na tej samej linii pokazywał nr przychodzący a faks nie. Oczywiście w innej lokalizacji było dobrze.
    Kończyło się na niewielkiej modyfikacji obwodów wejściowych.

Prawdę mówiąc nie pamiętam przypadku braku wyświetlania czegokolwiek (data, czas, komunikaty) przy sprawnie działającym urządzeniu. Nie wierzę też, że przez 8 lat autor pracował z niesprawnym wyświetlaczem, który naprawił się samoczynnie po zmianie operatora.
    Jestem człowiekiem słabej wiary i w cuda nie wierzę. Może źle się wyraziłem, nie tylko wyświetlacz bo chociaż kopiarka by działała, a nie działało nic poza możliwością dzwonienia z słuchawki.
  • Poziom 27  
    Robert Nawrocki napisał:
    witam. Ten panasonic to baza, tzn. telefon, faks, kopiarka i jedna lub kilka słuchawek z wyświetlaczem, baza posiada podstawkę z ładowarką. praktycznie była potrzebna tylko słuchawka. ale denerwowało mnie posiadanie grata działającego połowicznie.
    przepraszam że odgrzebałem temat, ale może ktoś będzie miał podobny problem, to nie najpierw grzebać w urządzeniu, a zacząć od operatora, miałem zablokowane jakieś ciulstwa, a po odblokowaniu wszystkiego by dokonać zmian, baza(innaczej matka) sama się naprawiła? Wątpię.

Ja też wątpię aby awaria w Netii miała jakikolwiek związek z niedziałającym wyświetlaczem w faksie jaki by on nie był. Cokolwiek miałeś zablokowane to było u Operatora a faks jako odbiornik tego nie otrzymywał. Jeśli brak było na nim czegokolwiek to był/jest problem urządzenia. Jeśli brak był identyfikacji połączeń to Twój opis był delikatnie mówiąc niedokładny.
    I tu kolega W.P. ma racje .
    RP
  • Poziom 10  
    Nie wiem i już nie chcę wiedzieć.