Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odpalaniem-Punto II.

12 Wrz 2010 19:15 2203 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z odpalaniem swojego auta. Akumulator jest nowy, wiec go wykluczam. Początkowo myślałem, że problem tkwi w rozruszniku. Rozrusznik przeszedł pełną renowację ( wymieniłem tulejki, szczotki). Przez pewien czas wszystko było dobrze, auto normalnie odpalało i myślałem, ze problem mam już z głowy, jednak ostatnio podczas obfitych opadów deszczu zauważyłem i znów pojawia się problem. Stojąc na czerwonym świetle, na wolnych obrotach usłyszałem "dziwne pstrykanie" przekaźnika, zapaliły się kontrolki na desce rozdzielczej( kontrolka wspomagania, poduszka, zrobił się tzw. spadek napięcia). Zjechałem na parking, zgasiłem auto. Chcąc ponownie odpalić zrobiło się spięcie (zegary się wyzerowały) i nici z powrotu do domku. Na szczecie odpalił "na zapych" :).
    Minęło dwa dni, wsiadam do auta, a ono jak gdyby nigdy nic o dziwo ODPALIŁO NORMALNIE 8-O .Nie mam już sił do tego auta, bo nie wiem kiedy raczy odpalić a kiedy nie. Nie lubię takich niespodzianek. Bardzo proszę o radę. Czy może to być wina przekaźnika??? Z góry dziękuję, Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Może masz pęknięty alternator, zobacz go od spodu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Alternator jest cały( sprawdzałem) a pasek naciągnięty. Co do ładowania, to wszystko jest ok. Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam.