Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer do wzmacniacza stereo?

12 Wrz 2010 20:35 3896 6
  • Poziom 9  
    Z powodu braku miejsca muszę na razie porzucić moje Altusy 140. Mam małe kolumny, i brak dołu chcę uzupełnić podłączając niewielki subwoofer. Jak to zrobić?
    Subwoofer jest aktywny (mam też pasywny). Podłączając go bezpośrednio po korektorze, będę musiał osobno regulować jego moc. Może da się w jakiś sposób podłączyć go po wzmacniaczu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Jeżeli sub jest aktywny to czemu nie podłączysz go bezpośrednio do PC? (suba nie musisz regulować korektorem)
    Regulować mocą będziesz mógł na kompie. A co do podłączenia do wzmacniacza to zależy jaki model masz.
  • Poziom 9  
    To nie jest zestaw do PC-ta, tylko kompletny stary zestaw Sony (wzmacniacz, korektor, tuner, CD). Wzmacniacz to stereofoniczny F261R. Nie ma żadnego wyjścia na subwoofer, a chciałbym żeby subwoofer był sterowany już z tego wzmacniacza (albo jakiegoś dodatkowego) tak aby regulacja głośności była dla całego zestawu 2+1.

• Poziom 25  
    Co to za subwoofer? Jeżeli posiada wejścia wysokopoziomowe to podłączasz do nich sygnał z wyjść głośnikowych i po problemie. Jeżeli nie posiada to taki konwerter rozwiąże problem.
  • Poziom 9  
    Podłączyć subwoofer do jednego kanału wzmacniacza?

• Poziom 25  
    Podłącz do dwóch. Wzmacniacze subwooferów aktywnych sumują sygnały z kanałów L i P.