Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1992 - potrzebny czop

12 Wrz 2010 20:57 2059 9
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z czopem na tył do opla vectry 1992 rok pojemność 1.8.Wymieniałem już dwa razy łożysko i za każdym razem wytrzymało kilka kilometrów.Mechanik powiedział że to wina czopa,dał do pretoczenia i znów kilka kilosów i lipa.Zamówiłem na allegro nówke sztuke ale okazało się że to nie to co potrzebuje ,pomimo zapewnień sprzedającego że będzie pasowało.Proszę o jakieś zdjęcie lub link do tej części.Przy mojej vectrze łożysko jest pod kapstlem który można zdjąć a w zakupionym jest w całości z mocowaniem do tarczy [i właśnie o to chodzi że kupiłem do vectry co ma z tyłu tarcze a ja mam bębny,tak mi to mechanik wytłumaczył]Proszę o wytłumaczenie jak laikowi.Marcin
  • Poziom 39  
    niekoniecznie jest tak jak ci mówił mechanik bo i przy bębnowych hamulcach były czopy w całości z łożyskami ale chyba nie pasują otwory mocujące
    Czopa nowego do Vectry raczej nie kupisz (nie wiem dlaczego nie mam ich na rynku) i zmień mechanika bo za ciasno skręca łożyska i dlatego padają (jeśli czop jest wybity to będzie luz ale łożyska powinny wytrzymać więcej niż kilka km)
  • Poziom 9  
    no właśnie taki kupiłem w całości z łożyskiem i na aukcji było napisane że pasuje.Mechanik mi pokazał i tak jakby ta płytka z tyłu się różniła moja jest w trapezie ze ściętym narożnikem a ta nowa jest bez ścięcia
  • Moderator Samochody
    Pasuje też od kadetta, tylko pamiętaj jeszcze że jest różnica miedzy prawą a lewą stroną.
  • Moderator Samochody
    ociz napisał:
    Pasuje też od kadetta tylko pamiętaj jeszcze że jest różnica miedzy prawą a lewą stroną.

Od którego? Bo wszystkie które widziałem miały wspawane czopy w belkę?
  • Moderator Samochody
    Kadett E, czyli ostatni model.
  • Poziom 9  
    Panowie pasuje czy nie pasuje od tego kadetta?W salonie mi powiedzieli że jest to nie do kupienia bo jest to starodawny model...
  • Poziom 9  
    znalazłem na allegro dzięki panowie za pomoc..Marcin