Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów renault master problem

12 Wrz 2010 21:26 10438 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam Renault Master T28 z 2000 roku 2,5D, jest tam 5-cio biegowa skrzynia, manualna.
    Problem dotyczy tego, że na 3 i 4 biegu strasznie szumi (wyje) na pozostałych biegach jest wszystko w porządku. Biegi nie wyskakują bardzo lekką się je zmienia nic się nie zacina.
    Zastanawia mnie to czy cała skrzynia nadaje się do remontu czy wystarczy wymienić może jakieś łożyska. Bardzo był bym wdzięczny za schemat tego typu skrzyni.
    Pozdrawaim
  • Poziom 34  
    Rozbierałem cos takiego.Problem byl taki sam az sie skonczyl.Szumiało az sie rozlecialy łozyska.Nieczekaj tylko atakuj bo potem bedzie ci ciezko przetrawic cene czesci.Osobiscie drugi raz nierozbierałbym nawet tego-czesci masakrycznie drogie.Nieukrywam ze nieoplacało sie tego robic,poszła inna skrzynia.
  • Poziom 1  
    Witam , posiadam renault master 2007 rok z skrzynia altomatyczna 6 cio biegowa,od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka od skrzyni i jak przelacza biegi to szarpie,sprawdzalem stan oleju jest ok. alto ma przejechane 150 tys km.nie mam pojecia co robic czy to jest joz po skrzyni?
  • Poziom 9  
    jacek626262 rozwiązałeś problem?, ja mam taki automat i u mnie trzeba było podpiąc kompa najlepiej reno klipa do odczytu błędów w skrzyni biegów,tam jest programowane wyciskanie sprzęgła i wybieranie biegów, jak masz spalone sprzęgło w nim to będzie szarpało jak przy zwykłym manualu przy wrzucaniu jedynki. Ja wymieniłem sprzęgło i po takiej operacji trzeba adaptować sprzęgło przez kompa , odpowietrzać też, inaczej nie wysprzęgli i będzie szarpało. nektórzy szpece od automatów znają te skrzynie i wiedzą o co kaman.