Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeszcze raz Ebow - dobór elementów

Jamie 12 Wrz 2010 22:47 2699 0
    Jamie
    Poziom 20  
    Po przeszukaniu najpierw (intensywnym) sieci, a potem Elektrody (trzy tematy raptem, niewiele z nich wynika) jestem już prawie mądry w tym temacie, chociaż nie całkiem ;)
    Proszę Szanownych Kolegów i Znawców Tematu o skonsultowanie załącznika.
    Jeszcze raz Ebow - dobór elementów
    W jakim celu włączony jest rezystor między WE i WY wzmacniacza (wzmocnienie układu? sprzężenie?) i jaka może być jego orientacyjna wartość?
    Jaka wartość orientacyjna kondensatora w części "harmonic"? Nie bardzo rozumiem też zasadę działania tej części urządzenia, może już zdurniałem z wysiłku :)
    "The harmonic mode of the PlusEBow occurs due to a highpass filter, which dampens the fundamental frequency of the string and accentuate the harmonics, which are driven more. Thus, many normally unachieveable harmonic notes are also available. However, the harmonic mode will only produce a different timbre of the fundamental note while used on 1st (e) and 2nd (B) string, as well as the higher notes on 3rd (G string).
    In harmonic mode, whether to slide into the note or fret it normally will easily change the timbre of the sound. Sliding will keep the tone from before, but fretting it will easily change it. Generally, when a note is fretted close to the bridge, the note will have more bass than one that is fretted close to the nut."

PS: Nikt nie pisze... Czyżby temat nie interesował żadnego gitarzysty-elektronika? A może urządzenie jest tak utajnione, że nikt nic nie wie ;) Chyba, że wszyscy uważają, że 360 złotych za jeden operacyjny i kilka innych elementów (w detalu góra 20 złotych) to dobra cena i nie warto nawet próbować robić samemu?

PS: Jakieś dziwne rzeczy się dzieją... Właśnie dostałem powiadomienie o odpowiedzi na ten temat - wchodzę, patrzę, a tu odpowiedzi nie ma, a sam temat przeniesiony do piaskownicy... Jeśli według modów temat Ebow'a jest taki prosty, to dlaczegóż żaden z Szanownych Modów się nie udzielił w temacie, choćby po to by uświadomić o prostocie urządzenia resztę nie uświadomionych?