Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CB 86 T - nie zawsze wiruje.

12 Wrz 2010 22:59 2497 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie!

Mam mały problem z moją pralką - CANDY CB 86 T - czasami zatrzymuje się przed wirowaniem - wypompowuje wodę i dalej nic. Ręczne przestawienie programatora na kolejne wirowanie na programatorze włącza proces wirowania.

Do wspomnianego zatrzymania przed wirowaniem dochodzi podczas prania w niższych temperaturach < 60st.C.
    Pranie w > 60st.C. przebiega bez żadnych problemów.

Czytając różne posty doszedłem do wniosku, że to grzałka - czy mam rację?

Trochę mnie zastanawia fakt, iż pralka zatrzymuje się podczas prania w niższych temperaturach, kiedy grzałka nie jest używana tak intensywnie jak przy praniu w powyżej 60st.C. - czy nie powinno być na odwrót????

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Sprawdź na początek czujnik NTC.
  • Poziom 9  
    Moi drodzy,

Problem rozwiązany - wymiana grzałki okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ przy okazji przestudiowałem dokładnie instrukcję obsługi, gdzie były dokładnie opisane wszystkie funkcje 3 dodatkowych przycisków na panelu przednim. Ku mojemu zdziwieniu wyłączenie jednego z nich (pozostawianie wody w bębnie po ostatnim płukaniu) rozwiązało moje kłopoty!!! :-)

Wstyd się przyznać ale przez 9 lat prałem w tej pralce samodzielnie może ze 2 razy :-( albo :-))), stąd brak znajomości co do funkcji wspomnianych wcześniej przycisków.

Poza tym w przypadku 9 letniej pralki łatwiej było założyć, że coś się zepsuło niż pomyśleć o tak banalnym rozwiązaniu jak przypadkowe przełączenie przycisku przez jednego z domowników- małżonka twierdzi, że to któraś z pociech :-)

Koniec końców nowa grzałka jest, a i pralka działa!!! :-)))

Pozdrawiam!