Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO WD 1000 obraca w jedna strone

cczeslaw 13 Wrz 2010 01:28 1535 1
  • #1 13 Wrz 2010 01:28
    cczeslaw
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc.Pralko- suszarka ARDO WD 1000 do tej pory działała bez zarzutu, ale po ostatnim praniu przestała.Przy wyłączonym termostacie pierze normalnie przechodząc cały cykl nastawionego programu, natomiast po włączeniu termostatu,obojętnie na jaką temperaturę jest nastawiony, to obraca bęben tylko w jedną stronę.Sprawdziłem miernikiem grzałke ,jest sprawna.Żaden z rezystorów sterownika pralki wizualnie nie jest przepalony.Nie wiem co dalej sprawdzać, ponieważ nie mam schematu. Posiadam schemat od pralki ARDO WD 800 ,ale nie wiem ,czy jest taki sam jak do ARDO WD 1000.Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać w internecie schemat i może mi pomóc w naprawie tej wiekowej już pralki. Za pomoc bardzo dziękuję.

0 1
  • #2 14 Wrz 2010 21:34
    cczeslaw
    Poziom 9  

Pralka naprawiona ,uszkodzona była grzałka. Po dokonaniu pomiarów steierdziłem spadek napiecia na grzałce ok. 80 V.Pomiar rezystancji 24,4 ohma i brak zwarć na obudowę.Kupiłem nową grzałkę i zmierzyłem rezystancję, była taka sama.Po jej zamontowaniu pralka pracuje prawidłowo. Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo