Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet i Telewizja a zmiana Livebox na Sagem 800

kalafior24 13 Wrz 2010 06:43 1454 5
  • #1 13 Wrz 2010 06:43
    kalafior24
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie dla zorientowanych.
    Mam w TP Internet i Telewizję ( 2Mb net + 4Mb TV ). Ostatnio miałem problem z łączem i był u mnie technik. Wypiął Livebox-a i podpiął Sagema 800 ( do swojego laptopa). Ku mojemu zdziwieniu otrzymał prędkość 6Mb. Po jego wyjściu sam też tak zrobiłem. Niestety prędkość się nie zmieniła. I tutaj moje pytanie:
    1. Jak zrobić, abym miał 6Mb?
    ( porty na pewno są na 6Mb bo mam tv, a prędkość podobno rozdziela sam Livebox)
    2. Czy potrzebuję jakieś specjalne kody?
    3. Jeśli tak, to czy ktoś takowe posiada?

0 5
  • #2 13 Wrz 2010 07:58
    kurnosek
    Poziom 11  

Może wpisywał uniwersalną nazwę użytkownika i hasło ?

0
  • #3 13 Wrz 2010 09:09
    corak
    Poziom 10  

Cytat:
    1. Jak zrobić, abym miał 6Mb?
    ( porty na pewno są na 6Mb bo mam tv, a prędkość podobno rozdziela sam Livebox)

heheh dobre żeby tak było pięknie to tylko od modemu zależało.
    Chcesz mieć szybsze łącze toje zamów inaczej to tylko pomyłka pracownika TP mogła by to sprawić.
    Czemu jemu wyszło 6Mbps hmm może technik ma hasło lub coś co sprawdził całe twoje łącze czyli 2Mbps net +4Mbps TV :) stad 6Mbps, a może sprawdzał maksymalna przepustowość twojego łącza i tylko 6 u ciąga

0
  • #4 13 Wrz 2010 09:20
    piterus99
    Poziom 43  

Po prostu dla TV jest +4mbps do synchro i jak załatwisz sobie od znajomego z neo 6mbps login na 6mbps to będzie działało 6mbps - łącze cięte jest i na porcie(synchronizacja) i na loginie.

A technik miał zapewne login 20mbps i dlatego poszło mu 6mbps

0
  • #5 13 Wrz 2010 11:51
    corak
    Poziom 10  

A nie jest tak ze dane są przypisane do konkretnego numeru na którym jest założona Neostrada????

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Sprawdziłem zgadza się można jechać na czyimś loginie i haśle, ale to głupota jest

0
  • #6 13 Wrz 2010 17:01
    kalafior24
    Poziom 10  

Panowie, już wyjaśniam o co chodzi:
    Wiem, że mam porty na 6Mb z racji internetu i tv.
    Sam monter powiedział, że to livebox rozdziela łącze, a jego brak tj. podpięcie zwykłego modemu ADSL daje 6Mb.
    Co do kodów to wiem, że można było tak robić, niestety od ok. 2 lat nie można ( stopniowo to wycofują , bo kolega miał przez rok dłużej niż ja inne kody ).
    Myślałem raczej, że ktoś z Was zna kody " uniwersalne" monterów.
    Jak do czegoś dojdę to napewno się tym podzielę...

0