Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKAI VS-967EOG brak treści obrazu

16 Wrz 2004 03:22 1143 6
  • Poziom 20  
    Witam trafił w moje ręce magnetowid jak powyżej.Jest to model Stereo z VPS itd...Problem tkwi w tym iż po włączeniu odtwarzania nie ma treści obrazu .Tzn. widać "mrówki" tak jakby kaseta była pusta :(.Licznik taśmy liczy ,dostraja sie automatycznie tracking jednak ma ekranie nie ma nic poza mrówkami .Cała reszta jest sprawna ,OSD tuner TV itd.
    Prosiłbym o jakieś wskazówki a może sprawa jest jasna dla zajmujących sie magnetowidami na codzień.Naprawiłem juz sporą ilośc magnetowidów jednak nigdy nie spotkałem sie z uszkodzoną głowicą i nie wiem jak sie to objawia ,czyżby wlasnie tak ,a może to uklad wejsciowy za głowicą ???Nie wiem :(.
    Jeszcze jedna sprawa ,może to zabrzmi po "kowalsku":D ale po minimalnym przychamowaniu (fizycznie) bębna z głowicami ,przez ekran przechodzą ciemne nachylone poprzecznie pasy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    qbis19 napisał:
    dostraja się automatycznie tracking

To by oznaczało, że jest obecny sygnał chrominancji na wyjściu z przedwzmacniacza HEAD AMP. Sprawdź jeszcze jak to wygląda na odtwarzaniu z podglądem i na PAUSE. Jeżeli sytuacja bedzie analogiczna to spróbuj, jeżeli to możliwe, odłączyć tasiemkę od dysku wizyjnego i sprawdź czy działa AUTOTRACKING.
  • Poziom 20  
    No troche to bedzie klopotliwe ale spróbuje ją odlączyć.Jest tam ciasno .Zapomnialem o waznej rzeczy mianowicie o kondensatorach w zasilaczu ,dzis powymieniam wszystkie elki ,jak to nic nie da to odlacze taśmę od dysku i zobaczę tracking po czym dam znać co sie dzieje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    qbis19 napisał:
    Zapomnialem o waznej rzeczy mianowicie o kondensatorach w zasilaczu

Nie sądziłem, że trzeba Ci o tym przypominać, zasilacz robi się "na dzień dobry". Oszczędza to czas i nerwy.
  • Poziom 20  
    No coż :oops: czasami oczywiste rzeczy ulegają przeoczeniu .a magnetowid wyglada na mało uzywany i zasilacz (przynajmniej z wygladu ) jest OK wiec błednie zalozylem ze nie warto go ruszac .Po Południu ew. wieczorem bede juz wiedział więcej .
  • Poziom 20  
    Witam
    Ehhhh usterka okazala sie prozaiczna a wręcz śmieszna .Powymienialem wszystkie ELki w zasilaczu i zachowywal sie tak samo czyli wojna mrówek na ekranie ....Cóz chciałem juz demontować glowicę i wyciagnać blok sygnałowy ale.......
    Wziałem lupę i przyjrzałem sie głowicy i eureka!!!!!!
    Oczywiście po otwarciu przeczyscilem cały tor za pierwszym razem i dopiero pod lupą okazalo sie że ktoś potraktował głowicę jakimś świnstwem które na rdzeniach pozostawilo przezroczystą powlokę ,wygladalo to jak lakier 8O
    Dopiero rozpuszczalnik NITRO sobie z tym poradził ,zadne benzyny czy izopropanole nie mogły tego usunąć.Magnetowid oczywiście po tej operacji zaczał pracować poprawnie odtwarza nawet mocno zniszczone tasmy w Stereo .Wymiana kondensatorow na pewno nie zaszkodziła ale zobilem sobie dodatkowy problem gdyż podczas usuwania kleju wokół kondensatorów usunąlem też maleńki rezystorek którgo nie zauważyłem ,i po załozeniu zasilacza na PLAY nie dzialał Capstan.Potem szukanie tego rezystora w smieciach itd itd nikomu nie zycze .
    Zastanawia mnie tylko czemu działał tracking jak głowica byla w takim stanie ....
    Dziekuję i pozdrawiam wszystkich którzy wykazali zainteresowanie.
  • Poziom 20  
    Witam
    Moje pytanie dotyczy systemu stereo jaki posiada ten magnetowid.Jak sądze jest to za stary model na to by posiadał NICAM.Chcę mu wstawić równoległa bo A1 czy A2 i tak juz praktycznie nie jest u nad używana .
    Drugie pytanie dotyczy NICAMU ,jeżeli go tam nie ma to czy istnieje możliwość dolożenia ???Widziałem mnóstwo wolnego miejsca na jednej z płyt wewnątrz.w zasadzie pusta płyta z jednym układem .
    Nie posiadam pilota jak narazie i nie mogę zaprogramować tunera stąd moje pytanie o stereo.