Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2007r 2.3 JTD i Migająca Lampka Rezerwy Paliwa

13 Wrz 2010 09:54 9587 10
  • Poziom 20  
    Witam mam taki problem w Ducato 2007 r 2,3 JTD

Auto jest powypadkowe ale dostało z prawej strony w schodek i drzwi gdzie kable które tam przy tym schodku były zostały uszkodzone ale nie na tyle zeby trzeba było wymieniac całość tylko zostały przelutowane .
    Jeden kabel zosotał odciety a z 3 lub 4 troszke tylko nadcietych podcasz wypadku.
    Zostało to wszystko zrobione zalutowane i wyglada na ok.

Tylko teraz tak wszystko inne chodzi ale na liczniku cały czas wskazuje brak paliwa i rezerwę.
    Lampka Rezeryw Miga bez przerwy.
    Auto normalnie ejździ zadnych wiecej błedów nie wykazuje na liczniku .

Pytanie co moze byc przyczyną takiego migania , jeśli auto zostało zatankowane dodatkowo 20 Litrami i wogle sie nie podniosła wskazówka .
  • Poziom 17  
    Witam
    Widzę tylko trzy opcje
    1.Przewody
    2.Płytka pływaka (zasymuluj potencjometrem)
    3.Sprawdz programem diagnostycznym czy licznik programowo widzi poziom paliwa w podglądzie parametrów jeśli widzi to walneła częściowo pamieć w liczniku raz tak miałem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Przewody idą do Pływaka własnie po prawej stronie w schodku ???

Pytanie jak zasymulowac potencjometr ??

a co do 3 opcji to w jakiś sposób to sparwdze bez kompa???

W Fordzie kiedys sprawdzałem czy wszystkie lampki i wskaźniki chodza poprzez wejscie w jakies menu wiec pytanie czy tu bedzie podobnie ??
  • Poziom 17  
    Kolego wypnij wtyczkę ze zbiornika ustal które są od pompki wstępnej a które od pływaka i zewrzyj piny od pływaka wówczas paliwo po załączeniu zapłonu pójdzie na full jeśli nie pójdzie to wina okablowania lub opcji nr 3 ale bez kompa tego nie sprawdzisz
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ok
    Tylko pytanie teraz gdzie znajde te kostki od pływaka i pąpki ??

Gdzies w kabinie czy gdzie indziej są podłaczone ??
  • Poziom 17  
    Nie pamiętam już dokładnie bo za dużo się tych różnych aut robi ale bodajże w podłodze pod nogami kierowcy lub pasażera jest dojście do pompki i pływaka chyba że masz plandekę to wówczas w zbiorniku podwieszonym
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ok to juz sie domyslam gdzie moze byc .
    Jutro sparwdze i dam znac co wynikło i co sie dzieje.
  • Poziom 20  
    Czy Aby napewno jakies kable idą po prawej stronie do WSKAŹNIKA paliwa???

Ponieważ rozebrałem to doszedłem do kostki zwarłem i nic nie ruszyło sie wogle .

Co robic dalej ???
  • Poziom 26  
    Wyłącz zapłon,odczekaj 3min. odłącz akumulator na 5min podłącz akumulator ,powinno być ok.
  • Poziom 20  
    Niestety taki reset nic nie pomógł Lampka cały czas miga i wskazówka nawet troche sie nie podniesie wogle sie nie chce ruszyc.
  • Poziom 17  
    Zadzwoń jutro do mnie 605 297 392 od godz 10 pomogę na lifie bo w ten sposób ten temat bedziemy ciągneli tygodnie
    Emil