Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik centralnego zamka ST1000 Dziwny problem

izas24 13 Sep 2010 12:24 2587 6
Optex
    izas24
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z podłaczeniem sterownika ST1000. W audi 80 zamontowany był alarm współpracujący ze sterownikiem ST1000 ale uległ uszkodzeniu. Wyjąłem centralkę po czym całą instalację centralnego zmodernizowałem i podpiałem do sterownika ST1000 oczywiscie sprawnego. Tak jak schemat zakładał, siłownik master podłaczony i pozostałe 3 slave. Problem w tym iż po przekręceniu kluczyka w zamku wszystkie zamki, tj. bolce się chowają, ale przy próbie otwarcia drzwi, czuję opór w drzwiach kierowcy i powiedzmy że za 5 razem tj. probie otwarcia siłownik otwiera bezoporowo wszyskite dzrzwi. Informuję że po zamknieciu wszystkich drzwi zdarza się iż słychać jak siłowniki próbuja na siłę zamykać drzwi mimo tego że są już zamknięte. Przepraszam za kłopot ale kompilacje jakie znalazłem to sterownik ST1000 + alarm ( jakikolwiek). Nigdzie nie dokopałem sie do informacji co moze byc przyczyną. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Sprawdź siłownik w drzwiach kierowcy,albo coś go blokuje albo sam się zacina.
  • Optex
    izas24
    Level 10  
    Ireneo wrote:
    Sprawdź siłownik w drzwiach kierowcy,albo coś go blokuje albo sam się zacina.

Dziękuje ze ktos mi pomaga. Siłownik załozyłem nowy, efekt jest nadal taki sam.
    Ireneo
    Level 42  
    ST-1000 ma wejście polaryzujące,jeżeli sterowanie masą to ma być podłączone do plusa.Jest podłączone?Czasem należy diodami alarm od mastera odseparować jak i też czasem pomaga podparcie sterowania rezystorami do plusa.Ale aby wiedzieć co dokładnie mu dolega zakładając prawidłowy montaż musisz sprawdzić kontrolką żarówkową przy module zamka samo sterowanie.
    izas24
    Level 10  
    Polaryzacja jest podłączona jak pisałeś.
    Dzisiaj bede podłańczał sterownik centralnego zamka z alarmem scorpion 2000A. Z centralki alarmu wychodzą 2 przewody. Jeden podaje mase przy załaczaniu a drugi podaje mase przy wyłańczaniu. Jak to skonfigurować ze sterownikiem centralnego?
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    A wcześniej jak alarm sterował st-1000?
    izas24
    Level 10  
    Wczesniej alarm GEPARD. Koledzy dziekuje za pomoc, system alarmowy skonfigurowany ze sterownikiem centralnego wszystko działa. Problem tkwił w co dziwne siowniku ( brazowe - biały _ kabel. Styki lekko przepalone. Dziwne bo na starym tak i na nowym.