Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Boxer 2.2 HDI 100 KM 2007 r, kierunkowskazy oszalały

szakkkalll 13 Sep 2010 13:39 3654 1
    szakkkalll
    Level 16  
    Mam ogromny problem z autkiem jak w temacie, kierunkowskazy same się włączają podczas jazdy (nieraz prawy, a nieraz lewy) i nie sposób ich wyłączyć. Gdy zgaszę autko i postoi z 2-3h wszystko wraca do normy ( nie na długo). Niekiedy przez 2 dni jest wszystko ok. Diagnostyka komputerem nie wykazała żadnych błędów.

Moje pierwsze podejrzenie to moduł od instalacji haka, bo po podłączeniu przyczepki wywala mnóstwo błędów o przepalonych żarówkach.
    Odłączenie modułu nic nie daje prócz tego, że kierunki migają bardzo szybko jak przy przepalonej żarówce.
    Czy to w ogóle możliwe, żeby uwalony moduł robił takie cyrki?

Drugie moje podejrzenie to sam włącznik kierunków.
    Proszę o pomoc wszystkich którzy spotkali się z tym problemem w Ducato/Jumper/Boxer.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kybernetes
    Level 39  
    Uszkodzony moduł może być przyczyna tej usterki. Wyjęcie wtyczki z modułu nic nie daje bo nadal masz rozpiętą instalację świateł.

Oryginalny moduł jest wpinany złączkami przy lampach. Odepnij wtyczki od lamp, za nimi, kilkanaście cm dalej na wiązce znajdziesz oryginalne wtyczki do lamp wpięte w wiązkę modułu. Wypnij je z wiązki modułu, wepnij w lampy i sprawdź jak się zachowują kierunkowskazy.