Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić prostownik samochodowy Prolech BLOW HRC-15A

13 Wrz 2010 13:56 7037 10
  • Poziom 11  
    Witam !!!

Zastanawiam się nad kupnem prostownika samochodowego, wpadł mi w oko prostownik w.w. firmy czy warte są swojej ceny, czy ktoś posiada z Was taki model, jak się spisuje ??

TUTAJ link do strony z prostownikiem.

Pozdrawiam

Moderowany przez _PREDATOR_:

Tu nie jest Allegro bis!
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193 p. 001
    Następne będzie ostrzeżenie!
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    12

• Poziom 35  
    Nie wiem czy jest wart swojej ceny ale poprawia humor :) Pomylenie ON z NO nie przypomina niemieckiej jakości ;)
  • Poziom 10  
    I co kolego bundy81 ?

Kupiłeś ten prostownik? Jeśli tak to jak się spisuje?
  • Poziom 11  
    Tak kupiłem i nie ma z nim zadnych problemów :D ładuje, do napiecie chyba 14.6v i potem przechodzi w stan podtrzymywania 13.8V, jak jest naładowany aku to ładowanie przewaznie trwa kilkanascie sekund i sie wyłacza. ogolnie polecam :D
  • Poziom 10  
    Ok. Dzięki za odpowiedź.
    W takim razie raczej się skusze. Znowu pojawił się na pewnym serwisie aukcyjnym ;) a cena i deklarowany prąd ładowania w porównaniu do innych tego typu kusi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Jedyne co bym tam zmienił to kable, troche za cienkie, i jak jest dobrze wypompowany aku to potrafia sie lekko grzać .....
  • Poziom 10  
    Właśnie.
    A jakieś kontrolki poza tymi diodami przy włączniku są? Jakiś amperomierz, czy inne wskazanie naładowania aku, czy stanu pracy?
  • Poziom 11  
    nie nic takiego nie ma, podlaczony miernik pod aku pokazuje dobrze napiecie, woda sie nie gotuje, i wylacza sie w odpowiednim momencie, tak wiec wszytko ok :) nie wiem czy jakis amperomierz tam sie zda, to jest prostownik impulsowy. Czy napewno daje taki prąd jaki tam napisano to ciezko stwierdzic .... słychac jak pracuje przetwornica, i im wyzsze jest napiecie na aku tym slychac wyzsza czestotliwosc :D
  • Poziom 24  
    Też mam prostownik 12V/15A. Na cęgi to jak aku wypompowany to i 17A zasysa na początku.

Mam pytanie czy wentylator w tym ustrojstwie pracuje cały czas czy dopiero po osiągnięciu określonej temperatury?
    W moim jeszcze się ani razu nie załączył, pomimo, że temperatura obudowy to przynajmniej 50*C (ciężko rękę utrzymać), prąd pobierany 14.5A a wentylator nic.
  • Poziom 11  
    ma3-4ysz napisał:
    Też mam prostownik 12V/15A. Na cęgi to jak aku wypompowany to i 17A zasysa na początku.

Mam pytanie czy wentylator w tym ustrojstwie pracuje cały czas czy dopiero po osiągnięciu określonej temperatury?
    W moim jeszcze się ani razu nie załączył, pomimo, że temperatura obudowy to przynajmniej 50*C (ciężko rękę utrzymać), prąd pobierany 14.5A a wentylator nic.

U mnie dmucha cały czas :D
  • Poziom 11  
    Odswierze temat dla potomnych - wyzej wymieniony prostownik nie posiada deklarowanego zabezpieczenia przed odwrotny podlaczeniem biegunow. W sekunde wyzional ducha :D