Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson SX 105 - komunikat "brak tuszy"

agathaa2 13 Sep 2010 14:23 2700 2
 • #1
  agathaa2
  Level 9  
  Witam ! Niedawno kupiłam drukarkę Epson sx 105. Kupiłam na allegro tusze. Chciałam wydrukować cokolwiek a tu cały czas się świeci kontrolka że niby brak tuszy. Co może być powodem tego ? Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  Teres5
  Level 19  
  Epson 42 SX pracuje tylko na oryginalnych tuszach Epsona na innych zamiennikach świeci się czerwona kontrolka nie chce drukować. Nie jestem pewien na 100%, że ta sama przypadłość dotyczy SX 105. Może być inna przyczyna: przeterminowany tusz. Kupiłem kiedyś "okazyjnie" tusz, który leżakował gdzieś kilka lat, po założeniu do drukarki - czerwona kontrolka. Okazja poszła śmietnika. Wymieniłem 2 przyczyny, być może powody są inne.
 • #3
  wojtekflis
  Level 19  
  Nie wszystkie Epsony pracują na zamiennikach. A jak już to komplet tego samego producenta trzeba kupić. Kup zbiorniczki z chipem resetującym i po sprawie. Inwestycja na raz ok 100-150zł wraz z tuszem i spokój na jakiś czas co zależy od tego ile drukujesz. Jak dość sporo to na krótko a jak sporadycznie raz na kilkanaście dni czy nawet tygodni to na oryginalnych możesz lecieć. Pozdrawiam