Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak ciepłego powietrza w renault espace II 2.8

image1986 13 Sep 2010 15:01 3179 6
 • #1
  image1986
  Level 10  
  Witam wszystkich kilka dni temu zakupiłem auto jak w temacie i mam mały problem przez cały czas leci zimne powietrze (nawet gdy wskaźnik jest na ciepłym) z nawiewu. Był bym wdzięczny za szybką odp. Z góry dziękuje.
 • #2
  presmen74
  Level 11  
  Prawdopodobnie poprzedni właściciel nasypał środek uszczelniający do chłodnicy i zrobił to nie umiejętnie czego efektem jest przytkanie kanalików w centralce a czasami również w chłodnicy , czy nie gotuje się ?
 • #3
  image1986
  Level 10  
  Witam w tym momencie nie jestem wstanie wiarygodnie odpowiedzieć na pytanie bo nagrzewnica jest odłączona (samochód kupiłem z odłączoną nagrzewnicą) ale właściciel mówił że się nic nie działo (mówił że może być dziurawa ale ja wolę się poradzić) a odłączona jest bo przy niej grzebał aż się boję co tam jest na robione pewnie niezła masakra dziękuje za odp
 • #4
  jurad26
  Level 10  
  Jeżeli jest odłączona i masz możliwość wyjęcia jej, to można sprawdzić szczelność. Jeżeli nie ma możliwości wyjęcia a szybciej będzie ją podłączyć, to trzeba tak zrobić, dobrze ją odpowietrzyć i dopiero sprawdzić czy przepływa płyn, czy jest gdzieś zatkany wlot płynu. Jeżeli był zakładany gaz, może być wadliwie umieszczony trójnik do podgrzewania gazu i płyny nie szły do nagrzewnicy tylko wracały na chłodnicę. Płyn wybiera lżejszą drogę. Jak ma jakiś opór w nagrzewnicy, to nie popłynie i wtedy nagrzewnica może się zamulić przez np okres wiosenno letni. Ja miałem tak w silniku 2,2. Musiałem założyć opaskę na drogę do gazu i wtedy większe ciśnienie szło na nagrzewnicę.
 • #5
  image1986
  Level 10  
  Dziękuje za odp nagrzewnica została już naprawiona po pierwsze była zatkana po drugie pęknięta (plastik) zawiozłem ją do spawania i teraz jest ok trochę się namęczyłem ale wszystko działa jak należ pozdrawiam.
 • #6
  Ew-Ad-ATQ
  Level 1  
  A czy kolega image1986 mógłby opisać jak wyjął to cudo? Nie wiem czy muszę rozbierać całą deskę czy tylko jakąś część?