Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Whirpool akz669/IX/04

13 Wrz 2010 15:46 3755 3
  • Poziom 1  
    Mam problem z piekarnikiem.
    Wszystko działa ale non stop świeci się kłódeczka na panelu i martwi mnie to bo nie wiem co ona oznacza?
    Czy jest szansa, że sama się z tym uporam czy wzywać serwis?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Takich info serwis whirpool udzieli na telefon.
  • Poziom 26  
    proponuję wyłączyć piekarnik z zasilania i bezpośrednio podać napięcie na silniczek ryglujący drzwi piekarnika na czas pyrolizy z reguły to pomaga...
  • Poziom 2  
    Ja doświadczyłem dziś tego samego (wiem że temat stary, ale może komuś się to przyda) po awarii zasilania - zwarcie w czajniku, a właściwie upływ prądu wyzwoliło wyłącznik różnicowo-prądowy. Po ustaleniu sprawcy wykroczenia, i odcięciu go od gniazda zasilającego został przywrócony obieg zasilania w mieszkaniu. Wszystko się podniosło, tylko na piekarniku migająca czerwona kłódka. Kilka resetów zasilania i nic. Kłódka dalej miga. Zrozpaczony zacząłem szukać i dotarłem oczywiście tutaj ;-). Nogi mi się zmiękły mając przed oczami wizję wyciągania, rozbierania i poszukiwania usterki, lub co gorsze wzywanie serwisu - sprzęt jak na złość 3 m-ce po gwarancji. Przewertowałem instrukcję w której oczywiście nic nie ma. Odcięcie zasilania na dłużej też nic nie dawało. Piekarnik działał prawie normalnie, gdyż nie uruchamiał się program pyrolizy, a także przy sterowniku ustawionym na 0 po otwarciu drzwi nie zapalało się oświetlenie piekarnika. Przedumałem sprawę, i : wyłączyłem zasilanie, pokrętło sterownika ustawiłem na "żarówkę" czyli oświetlenie wnętrza włączone, po 3 minutach włączyłem zasilanie, piekarnik "wykonał" jakąś procedurę kontrolną - zapalił na chwilę oświetlenie i uruchomił blokadę drzwi - na krótko zamknął i otworzył. Kłódka zniknęła i wszystko wróciło do normy. Obeszło się bez ingerencji. Polecam Szubert