Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] automatyczna skrzynia Renault AD4 wymiana pistonów

13 Wrz 2010 16:11 4535 8
  • Poziom 10  
    Proszę o podpowiedzi czy wymienić tłoki (pistony) w automatycznej skrzyni, czy to jest niezbędne przy remoncie, który piston na pewno wymienić, jak w cywilizowany sposób rozebrać kosz forward i jak wymienić tam tłok ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Przy remoncie skrzynki należałoby wymienić tłoki koszy sprzęgłowych. Przy naprawie wymieniamy tłoki uszkodzone lub te, które mają twardą wargę. Najprostszym cywilizowanym sposobem tłoki z koszy sprzęgłowych wymieniamy za pomocą prasy śrubowej lub hydraulicznej. Nie muszą być to prasy o dużym nacisku, wystarczy kilkudziesięcio kilogramowe.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 10  
    Dzięki Romuald, że się odezwałeś ... ja właśnie przywiozłem drugą skrzynię, podobno stan bardzo dobry ... chcę się zabrać za przełożenie koszy do mojej obudowy bo mam inne mocowanie półosi. Skrzynia jest z 1993 roku, olej jest w niej ładny ale nie wiem czy po przebiegu czy nalany "dla zachęty" ... czy zabierać się za wymianę pistonów ? jak rozepnę kosze ze sprężyn, to jak poznać tą twardą wargę tłoka ? czy warto inwestować w zmianę tarczek ciernych ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    kolego bogdanw64. Odradzał bym przekładki na"pałę" koszy z innej skrzyni biegów. Nie tędy droga. Ważne są jeszcze inne rzeczy takie jak np. grubość panewek ( te kółeczka na koszu forward ), szczelność pierścieni na wałkach i pompie itd. Często taka wymiana jest na krótką metę, albo autko nie chce jeździć. Sądzę że tutaj zgodzi się ze mną kolega Romuald. Jeśli chodzi o wymianę tłoków ( obojętnie na których koszach ) to nie zbędna jest prasa i trochę sprytu ( by ręce ocalały ). Ogólnie nie jest to trudne. Co do oceny tłoków. Wyjąć sprawdzić czy nie jest nigdzie pęknięty. Następnie metodą "namacalną" sprawdzić czy wargi tłoka nie są twarde, czy się poprostu ładnie ruszają. i to chyba tyle.
  • Poziom 10  
    Niestety przekładkę muszę zrobić ... ja mam lagunę 97 a druga skrzynia jest od clio 93, są inne mocowania półosi, pewnie mechanizm różnicowy tez ma inne przełożenie ... przełożyć chciałbym kompletny środek z koszami i planetarką skoro skrzynia była sprawna, to powinna wystarczyć gruntowna inspekcja i "środek" powinien zadziałać w mojej obudowie, tak mi się wydaje ... wracając do tej inspekcji ... to czy można sprawdzić panewki, pierścienie uszczelniające, tłoki, pompę na zmontowanej skrzyni bez zakładania jej do samochodu ?
    Inny temat, czy płyty sterujące są takie same czy mają inne parametry ? jeszcze jedno pytanie, w mojej skrzyni nie ma "insertów" (6) widocznych w instrukcji naprawy, czy są takie ważne ?
    https://obrazki.elektroda.pl/48_1284550212.jpg
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    płyty w tych skrzyniach są identyczne.
  • Poziom 2  
    Do Automix Proszę o podpowiedz skrzynia wariuje komputer diagnostyczny pokazał usterkę obrotomierza (usterkę wykasowano) samochód nadal chodzi jak mu się chcę
    czasami normalne z 1-ki na 2 przy 2000 obrotów, reszta biegów przy 3000
    a czasami muszę wcisnąć gaz i powoli puścić wtedy przeżuczy komputer usterki nie pokazuje.
  • Poziom 10  
    Wymiana udała się. Podmieniłem spalone elementy, poskładałem pilnując wymiarów i auto poprawnie jeździło.
  • Poziom 10  
    Wymiana udała się. Podmieniłem spalone elementy, poskładałem pilnując wymiarów i auto poprawnie jeździło.

Dodano po 4 [minuty]:

naprawione