Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki glosnik do subwoofera??

13 Wrz 2010 16:17 3056 20
  • Poziom 8  
    Witam
    Potrzebuje pomocy ponieważ nie wiem jaki głośnik do subwoofera wybrać.sam nie mogę znaleźć niczego co mnie zadowoli..jestem początkujący i bardzo się nie znam wiec pisze do was o pomoc jaki głośnik polecacie ? szukam czegoś mocnego co dobrze zagra. cena nie gra roli bo tu chodzi o jakość basu

Regulamin p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię. [Pablo]
  • Poziom 18  
    Dobrze by było jak byś napisał coś więcej, np gdzie ma grać, jaka średnica Cie zadowoli czy coś, bo żaden z nas nie jest jasnowidzem.
  • Poziom 8  
    Ma grać u mnie w pokoju ma on ok 15 m2. Szukam czegoś mocnego co potrafi nisko zejść. Lubię słuchać głośno muzyki i słyszeć dobry mocny czysty bas. Teraz mam głośniki komputerowe firmy genius model SW-V2.1 1250 są tam 2 każda satelita ma po 8W i subwoofer o mocy 20W gra dobrze ale jego moc mi nie wystarcza(dla mnie jest już za słaby i za cichy) potrzebuje jakiegoś sprawdzonego dobrego głośnika który się nada do subwoofera aktywnego bo mam zamiar taki zrobić nowy od podstaw (tylko nie znam się bardzo na tym). Co mi polecacie?

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Załóżmy że znajdę odpowiedni głośnik dla siebie,a po potem co dalej?? wiem że trzeba zrobić skrzynie odpowiednia do głośnika. potrzebny jest wzmacniacz ale jaki? o co chodzi z filtrem?? jak to wszystko podłączyć ??

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Łatwiej jest zrobić subwoofera aktywnego czy pasywnego? .proszę pomóżcie mi bo mało się znam

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

Co myślicie o tym głośniku? http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=59449
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Polecałbyś mi zrobienie subwoofera pasywnego? wyjdzie taniej?

Dodano po 15 [minuty]:

Jaki byś polecił mi głośnik do subwoofera?
  • Poziom 36  
    A powiedz jeszcze czym to chcesz zasilać, jak to ty widzisz od strony technicznej, do jakiego wzmacniacza chcesz to podłączyć i sub i resztę głośników, bo jak na razie to dużo znaków zapytania. No i najważniejsze pytanie, jaki masz budżet na tę zabawę z subwooferem, czyli ile kasy chcesz wydać. Czy masz kogoś kto wykona ci prace stolarskie, bo sam to raczej jeszcze kilka lat nie. Co najmniej ze 4.
    Kilka postów wyżej podawałem propozycje subwoofera, który potrafi mury burzyć. :wink:
  • Poziom 8  
    Szukam tam na dziale DIY akustyka i nie mogę z najść niczego co by mi odpowiadało, może doradzisz mi coś? byłbym wdzięczny

Dodano po 12 [minuty]:

Cena zbytnio nie gra roli ale tez nie chciałbym wydać za dużo.Myślę przeznaczyć na to maximum 600 zł może trochę więcej.

Dodano po 7 [minuty]:

Twoja propozycja mnie zainteresowała, jest dość ciekawa ale nie jestem do niej przekonany. Boje się ze to mnie nie zadowoli, chce coś co będę wykorzystywał przez długie lata.
    Mam osobę która mi wykona prace stolarską.
  • Poziom 36  
    Ten sub już na WS442 robił trzęsienie ziemi, i to w układzie pasywnym ze Space 86 na L+P. Ale to było w pokoju 12m2 w bloku, ładnych parę lat temu.
    GDN30/80/2 Tonsila to głośniki z Alton, Mildton 110 w specyficznych warunkach pracy. Te głośniki mają to do siebie że nie są zbyt mocożerne, specyfika m. innymi piankowego zawieszenia. Dobra 100 watówka do obciążenia 4 Ω, z dobrym co najmniej 200 VA trafem w zasilaczu wystarczy, najlepiej w aplikacji z 2N3055, ale oczywiście halton mile widziany.
  • Poziom 20  
    Jeśli 2×GDN30/80/2 ma cie nie zadowolić to zostaje tylko sobie odpuścić sobie budowę subwoofera.
    Koszt podstawowego panelu na holtonie 200 to 220zł,400zł to już pełen full wszystkie zabezpieczenia itd jest człowiek który takie buduje jeśli chciałbyś namiary to pisz na pw.
    U mnie jeden 25cm przetwornik robi chaos a wydaje mi się ze 1x30cm spokojnie wystarczy.
    2 przetworniki to koszt 300zł panel aktywny musiał by być na holtonie 400 a jego cena to minimum 400zł.
    Zostaje ci skrzynia mdf tani nie jest można użyć płyty wiórowej.
    Pole manewru jest ogromne wystarczy wybrać a sam bym polecił jednego 30/80/2 kupić panel na Holton 200 z zabezpieczeniami i wykonać ładna skrzynie.
  • Poziom 36  
    Tylko że jeden dla zejscie F3 około 40Hz potrzebuje około 80dm3
    Ogromna paka większa od np Altusa 140. Ten tandem zadowala się 48 litrową obudową, a zejście jest takie niskie, jak by miał pojedynczy GDN30/80/2 w objętości 96 litrów. Czyli F3 około 37 Hz. Dla pojedynczego takiego głośnika to za duży litraż, impuls się gubi, będzie mulić, no i małe obciążenie pneumatyczne co taki GDN30/80/2 szybko uszkodzi mechanicznie, a zaraz potem elektrycznie. Tandem zmniejsza nam o 1/2 Vb, dla uzyskania takich samych niskich zejść, a impuls jest imponujący jak w closecie bo ogromne obciążenie pneumatyczne.
  • Poziom 8  
    Jak tak patrzę to zrobienie dobrego subwoofera aktywnego potrzeba dużo pieniędzy, do tego trzeba by było kopic np jakieś kolumny i wzmacniacz żeby to wszystko ładnie grało i pasowało mocą do siebie, ale to nie są tanie rzeczy. Zastanowiłam się tez na kupnem gotowych głośników do kompa.
    Myślicie ze lepiej było by dołożyć do tych 600 zł i kupić za 1200 zł głośniki komputerowe Logitech Z-5500?? o łącznej mocy 505W RMS. Opłacały by się takie głośniki? Grają całkiem dobrze i mogą i osiągnąć 115dB. Co o nich myślicie?
  • Poziom 8  
    Chce słuchać głownie muzyki(często muzyka z basem np rap hard style itp), rzadko oglądam filmy na kompie. Mój pokój ma ok 15m2 i właśnie tu ma to grać. Jeśli się znasz to może poleciłbyś mi jakieś dobre stereo? Coś porządnego

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Co myślicie o kolumnach TONSIL ALTUS 300??
  • Poziom 8  
    Słuchajcie postanowiłem kupić TONSIL ALTUS 300 stwierdziłem ze mnie zadowolą. Tylko doradźcie mi jaki wzmacniacz proszę. Co wyciągnie z tych kolumn jak najwięcej??
  • Poziom 36  
    Czy o kolumnach tego typu myślisz poważnie.
    Czy chcesz je kupić nowe czy mogę być z drugiej ręki. Bo szczerze mówiąc bardziej polecił bym starsze MILDTONY 110.
    Można za grosze kupić w oryginale z głośnikami do regeneracji. Za około 450 PLN kupisz oryginalne głośniki Tonsila i jeszcze powinno zostać z 550 PLN na porządny wzmacniacz, choć by ONKYO 2×100wat.
  • Poziom 8  
    Myślę poważnie, a to zły wybór? Myślę o zakupie nowych

Dodano po 56 [minuty]:

Co lepsze Tonsil Zeus czy Tonsil Altus 300 ??
  • Poziom 20  
    Nowe Altusy 300 kosztują 1500zł za parę+wzmacniacz 500zł czyli 2000zł
    Ja bym proponował zamkniecie tematu i przeniesienie dyskusji do innego działu.